Sayfalar

2 Mart 2016 Çarşamba

OSMAN ÖZKÖYLÜ'NÜN GİDİŞİ ÜZERİNE

Futbol'da duygusallığa yer yoktur , matematiksel hesaplamaların olduğu bir çok konuda aslında duygusallığa yer yoktur.Fakat takım Adana Demirspor olunca bazı durumlar değişiyor.,
Mesela istifa eden bir hoca tekrardan takıma getirilebiliyor.Sosyal medyadan yazılan mesajlar sayesinde kulübe geri dönmesi sağlandı.
Takımdaki bazı sivrilen oyuncuları ve kuyusunu kazan oyuncuları kendi istegiyle devre arasında takımdan yolladı.Tekrardan bazı transferler yaptırıldı.
Ve istifasından sonraki dönemde çok başarılı bir grafik çizdi.Güzel skorlar birbirini kovalarken son bir aydır saha kenarında eski agresifliğini kaybetmiş , eski heyecanını yitirmiş , yüzü gülmeyen bir hoca belirmeye başladı.
Maç içerisinde Yan hakemle tartışan , hatta maçtan sonra havalimanında hakem heyetiyle sözlü diyaloga girip ceza alan adamdan eser kalmamıştı.
Devre arasında diskalifiye ettiği oyuncular , sanırım eksik kalmış , bazı oyuncuların tekrardan kuyusunu kazmasını geçte olsa farketmişti.
Bunları farkeden hocanın önünde şimdi bir başka sorun belirmeye başlıyor bu defa başroldekiler ise yerel basının aç  maymunları oluyordu.
Adana Demirspor Aytaç Durak Tesislerine evine girer gibi kolayca giren bu kişiler için tesisleri en fazla Merkez parktan seyredebilir deyince , kılıçlar savaş için daha keskin hale getirildi.
Yereldekilerle giriştiği bu savaş farklı boyutlara taşınıyor televizyon sahipleri , gazete sahipleri hoca üzerinden kulübe giydirmeye başlıyorlar.Ama bu giydirmeler yapılırken futbolcular veya başkana da birer dokunulmazlık zırhı takılıyor.Onlara dokunulmadan hocanın Adana'daki son günlerini yaşamasına katkı sağlıyor bu kişiler.Çünkü eğer başkana dokunurlarsa işin siyasi boyutundan dolayı zarar görecekler , sahip oldukları bazı ayrıcalıklar ellerinden alınacak , hatır gönül işiyle bazı yerlerde olan eşleri dostları bunun ceremesini çekeceklerdi.
Ancak buna fırsat vermeden onlar ellerini çabuk tutup içeriden yani yönetim kanadından da aldıkları destekle amaçlarına ulaştılar.
Başkanda hocadan memnun olmadığını oyunu begenmediğini ilk kez hocayı gönderdikten sonra söyledi.
Sahada kazanılan puandan çok oynanan futbola yöneltildi insanlar.Kazanılan 3 puanın aslında güzel oyunla kazanılmadığı şansla-kazayla kazanıldığı aşılandı.Şampiyonluğun 3 puanla değil güzel oyunla ,bol golle ,rahat oyunla geleceği , bu kadronun bunu yapacağı düşüncesi , yıllardır Barcelona gibi oynatılan takımızın en büyük eksiği olarak gösterildi.

Hocanın gönderilişi de rezilliklerle dolu , bir gün öncesinden yönetimden tanıdıkları olanlar çokta belli etmeden yarın şunlar şunlar olacak , beklenen gün yarın gibi yazılar yazdılar.Hocanın gidişatı özel mesajlarla herkese bir şekilde iletildi o akşam.
Sabahında herkes ne zaman açıklanacak diye beklemeye başladı.
Yapılan yönetimin kurulu toplantısının ardından 15 kişilik yönetimin tamamı başkanda dahil Hocanın gitmesi yönünde oy kullanıyor.
Başkan , Kapıda bekleyen gazetecilere Hocayı yolladıklarını ama hocanın henüz bundan haberi olmadığı açıklandı...YANLIŞ BİR HAREKET
HOCAYI ALIRSIN KARŞINA KONUŞURSUN SONRA BASINA AÇIKLARSIN OLAYI.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder