Sayfalar

9 Ocak 2019 Çarşamba

HAKKINI HELAL ET SEZER ÖZMEN


2018’in Mart 11’inde deplasmanda Giresunspor ile oynuyoruz.Zaten takım sahipsizliğin nirvanasını yaşıyor.Sahada iki isim var ki bunlar her hafta takımın en iyisi olarak göze çarpıyorlar; birisi Yiğitcan Erdoğan diğeri de Sezer Özmen, bu maça özel Kaleci Kurtuluş’un performansını da unutmayalım.Kendi adına sezonun maçını oynadı.
Giresunspor deplasman tribününde yerimizi almıştık,dakikalar 20leri göstermeye başladığında o talihsiz pozisyon maalesef yaşandı hemde gözlerimizin önünde,Sezer’in yaşadığı ağır sakatlığını ilk andan itibaren hissetmiştim.Olduğumuz yer pozisyonun yaşandığı yerin hizasında biryerdi.Çok geçmeden Sezerin kötü haberi hepimize ulaştı.
O andan itibaren besteler artık “Sezer için Oynayın”a dönmüştü.Takım sahada ,bizler tribünde direnirken Sezer Ambulansla hastaneye yetiştirilmeye çalışılıyordu.
O pozisyon hem sahayı hemde tribünü sarstı.Maçı kazanıyoruz 2 de gol atıyoruz ama öyle dev sevinçler yaşayamıyoruz.
Maç sonunda Yiğitcan önderliğinde tribüne gelen futbolcuların gözlerinde Sezerin acısı okunabiliyordu.
Maç biter herkes yola çıkar taraftar Adana’ya,Sezer İstanbul’a ameliyat olmaya gider.Adana yolu bitmez hiç kimse için neyse akşamına güzel bir haber geliyor.Yönetim Sezerin sözleşmesinin uzatıldığını açıklıyor.Tabiki de bu kırılan ayağı tekrar getirmeyecekti ama Demirspor kulübünün oyuncusuna nasıl sahip çıktığının bir kanıtı olacaktı.Takdir gören bir hareketti bu yapılan.
Sezer için TFF başta olmak üzere en alttan en üst lige kadar bütün takımlar,Adanaspor,Tatangalar,Bursaspor taraftarları yaşanan talihsiz sakatlıktan ötürü Sezer için geçmiş olsun mesajları yayınladılar.
Sakatlık sonucu 6-7ay kadar sahalarda olamayacaktı ,hastanede yattığı süre zarfında Demirspor taraftarı asla yalnız bırakmadı.Ailecek giden taraftarlarımızda vardı,Sezer için resim çizen çocuklarıyla hastaneye giden taraftarlarımız da vardı.Sanırım taraftarın gösterdiği bu vefayı ve adanmışlığı o zamanki yönetim maalesef gösterememişti.Yönetimden bağımsız olarak;Gürcan Aday’ın hastane sürecinde Sezer’i yalnız bırakmadığı sürekli futbolcuyla birlikte ailesini dahi aradığınız kendi ağzından çokça duyduk.
Sakatlığını tam olarak atlatıp Devre arasında takımla birlikte kampa giden futbolcuyla bugün sözleşme feshedilmiş.
Karar baştan sona kadar tamamen yanlış,izahı olamaz.Takımı gol yemesin diyerek ayağının kırılmasına razı olan bir adama bu yapılmamalıydı.
Bugün sosyal medyada bu kararın alındığını Açıklayan Sezer’e binlerce destek mesajı yağdı.
Kariyeri itibariyle bu ligde her takımda çok rahat bir şekilde oynayacak bir oyuncu,Avrupa’da oynamışlığı,Türkiye’de Beşiktaş altyapısından çıktığını unutmamak gerekir.
Hayat böyle acımasız işte,iyileşirsin kendine gelirsin hiç beklemediğin anda beklenmedik kişilerden darbeyi yersin.Sezerde bunu yaşadı dün itibariyle.
Sahadaki hırsıyla azmiyle,mağlup durumdayken verdiği tepkiyle diğer arkadaşlarını ateşleyen bir isimdi.
Takımımız vefasızlık etti,yedek kulübesinden bile oyuncu transfer ettiğimiz şu dönemde,ligin kalburüstü oyuncularından birine ciddi manada ayıp ettik.Bayrak oyuncu olarak uzun yıllar Demirspor formasını giyecek olan birisiydi.Ne altyapıdan çıkartıp uzun yıllar oynatabileceğimiz bir bayrak oyuncumuz var; nede kendisini bu yola adamış Sezer gibi oyunculara vefamız var.

Sezer’e son sözümüz birgün yollarımızın tekrardan kesişmesini dilemektir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme