Sayfalar

13 Ekim 2013 Pazar

5 OCAK STADYUMU AVM OLMASIN

Adana Çevre Platformu, yapılacak yeni stadyumla birlikte yıkılacak olan 5 Ocak Stadı'nın AVM olmaması için imza kampanyası başlattı.
Adana'da yeni yapılacak stadyum nedeniyle yıkılması gündeme gelen 5 Ocak Stadyum'unun yerine alışveriş merkezi yapılmasına karşı çıkan Adana Çevre Platformu, bir imza kampanyası başlattı. Kampanya çerçevesinde Gazipaşa Parkı'nda bir araya gelen platform üyeleri bir basın açıklaması gerçekleştirerek Adana halkını kampanyaya destek olamaya çağırdı."Adanalılar'ın söz hakkı olmalıdır, bu proje durdurulmalıdır" başlıklarını taşıyan basın açıklamasında şunlar dile getirildi:
"Çevre ve Şehircilik Bakanlığı TOKİ kanalıyla 5 Ocak Stadyum alanında AVM ve konut yapma kararı alınmıştır. Bu karar, kamusal alanların, yeşil alanların, düşük yoğunluklu yerleşim alanlarının acımasızca yok edildiği yağmacı sürecin şehrimizde yaşanan son örneğidir.
Kamuya ait bu alanda AVM ve konut istemiyoruz. Kentimizi önemli bir değişime uğratacak bu proje Adanalıların görüşleri alınmadan gerçekleştirilemez. Bölgede, bu proje üzerine yapılan anketin sonuçları, bölge sakinlerinin de bizimle aynı düşüncede olduğunu göstermiştir.
Kamusal alanlar vatandaşındır. Bu alanlarda vatandaşın yararını, görüşlerini, yaşam kalitesini hesaba katmayan projelere karşı çıkmak kamusal görevdir. Kamu yararı gözetmesi gereken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile TOKİ bu plandan bir an önce vazgeçmelidir.
Bütün Adanalıları olayların seyircisi olmamaya, hayata müdahil olmaya, Adana'ya sahip çıkmaya, imza kampanyamıza katılarak betonlaşmaya karşı çıkmaya çağırıyoruz."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder