Sayfalar

15 Ekim 2013 Salı

HABERADS VEDA ETTİ

Bu veda hakkında birkaç kelime söylemek istiyorum Blogum ve kendim adına..Haberads'nin ara vermesine yada veda etmesine gerçekten üzüldüm..Umarım tekrardan yayın hayatına devam ederler...
Adana Demirspor'un taraftarı çok büyük : neden mi 3-4 taraftar bir araya gelip Adana Demirspor armasına nasıl hizmet edebiliriz diye site kurup buradan haberler röportajlar yapabiliyorlar..Bu sitelere örnek verecek olursak : Mavişimşekler.com , Haberads.com , Demirsporluyuz.biz...İnsanlar bu sitelere yazılar yazıp emekler harcıyorlar..Ceplerine de 5 kuruş girdiğini sanmıyorum..Çıkıyordur ama oda takım için feda olsun..Takıma sevgisinden de fazla bir çabaları yani icraat yapıp bunları insanlara sunuyorlar..Herhangi bir gazeteye veya basın kuruluşuna bağlı olmadan : kopyala yapıştır yapmadan , Demirsporu 3-5 yerel gazetenin ve köşe yazarının eline bırakmamak için bunları yapıyor sitenin sahibi olan insanlar...Bu insanlar birbirlerine düşmeden güzel yarış içine girip iyi işler çıkartıyorlar..Bir çok takımın sadece resmi sitesi var haberleri de sadece buradan öğreniyorlar..Ama Demirspor taraftarları biraraya gelip oluşum içine girip taraftarlara ve diğer takım taraftaralrına da ders verir nitelikte işler yapıyolar...Taraftarımız büyük olmasa bunları yapacak insanlar emin olun çıkmaz.Haftada bir güncellenen Adana'nın yerel gazetelerinin sitelerinnden Adana Demirspor'u takip etmeye çalışırız..Demirspor  üzerine yazılar yazan siteler ne kadar çoğalırsa bizler için o kadar iyidir..Daha fazla kişiye ulaşılıyor , interneti sosyal medyayı , kullanarak haberleri herkese ulaştırıyorlar...Bu insanlara saygı gösterilmesi gerekir..,
HABERADS.COM'un veda yazısı aşağıda...
Son dönemlerde yaşanan bazı olaylar dolayısı ile HaberADS ailesi olarak bazı önemli kararlar almış bulunuyoruz. Bu kararları siz değerli okurlarımız ve taraftarlarımız ile paylaşmak istedik.

Bilindiği gibi geçtiğimiz yıl Adana Demirspor yönetiminde yaşanan olaylar ve taraftarların mevcut yönetimi istememesi nedeni ile “Neler yapılabilir?” kaygısı ile bir arkadaş grubu olarak 5 Ağustos 2013 tarihinde bir haber ve yorum sitesi formatı ile HaberADS’yi kurduk.
Bu süreç içinde canla başla uğraşarak bir yerlere taşımaya çalıştığımız HaberADS, siz değerli taraftarlarımızdan ve okurlarımızdan büyük destek ve ilgi gördü. Her gün yaklaşık 8-10 arası haber, röportaj, yorum ve değerlendirme girdiğimiz haber sitemiz kısa bir süre içinde Adana Demirspor ile ilgili yayın yapan en önemli sitelerden birisi haline geldi. Demirspor haber sitelerinin çıtasını yükselttik. Sitemizin bağımsız kalması ve özgün olması adına HaberADS’ye reklam almadık, bugüne kadar hiç kimse ve kuruluştan maddi destek görmedik ve verilmek istenen destek ve katkıları da kabul etmedik.
Bugüne kadar Süper Lig takımları ve özellikle İstanbul takımlarına ait haber sitelerine imrenerek izlemiştik. Muhabirleri sayesinde takımları hakkında her türlü bilgiyi sıcağı sıcağına veren, antrenman ve futbolcular ile kulüpte yaşananlara dair haberler aktaran birçok haber sitelerine şahit olduk. Bizlerin de içinde Adana Demirspor’a dair böylesine bir haber sitesi oluşturma aşkı her zaman var oldu.
Her geçen gün üzerine bir şeyler koyarak geliştirmeye çalıştığımız HaberADS, geldiğimiz bu noktada Adana Demirspor’a dair günlük haber veren, antrenman ve tesiste yaşanan gelişmeler ile ilgili sizleri bilgilendiren, yönetim, teknik heyet ve futbolcularla ilgili röportajlar ile kafalardaki soru işaretlerine açıklık getiren bir yapıda çalışmalarımızı yürüttük.
Dönem içinde, TRT Spor, NTV Spor, Fanatik ve AMK Gazetesi gibi ulusal çapta yayın yapan resmi ve özel birçok kuruluş HaberADS’nin haberlerini, röportajlarını ve resimlerini kullanarak kendi okuyucularını duyurdu. HaberADS’den sonra benzer tarzda haber yapan ve okuyucuları ile buluşan birçok sitesi hayata geçti. Bu sitelerdeki dostlarımız ile de yakın ilişkiler kurduk, onları desteklemeye çalıştık, yardımlaştık.
Sadece Adana Demirspor’a faydalı olabilmek ve taraftarı olduğumuz kulübün daha iyi bir noktada olabilmesi için gayret sarf ettiğimiz HaberADS, bu görevini bugüne kadar başarı ile sürdürdüğü düşüncesindeyiz. Biz hiçbir zaman kendimizi gazeteci, medya kuruluşu ya da basın olarak tanımlamadık. İlk kurulduğumuz gün de taraftar sitesi idik, bugün de öyle.   
Yaptığımız haber ve yorumlarda bugüne kadar oldukça yoğun eleştiri, tenkit ve hatta baskılar aldık. Bu olaylar HaberADS ailesine geçtiğimiz sezon Konya deplasmanında, bu yılda Ankara deplasmanında darp olaylarına kadar varan baskılara neden oldu. Gelinen bu noktada üzerimizdeki baskıyı artık taşıyamıyoruz. Bu nedenlerle HaberADS’nin yayınlarına bugünden itibaren ara veriyoruz.
Bizler sadece Demirspor’a faydalı olmak hedefi ile yola çıktık. 14 ay boyunca da bu inançla çalışmalarımızı sürdürdük. Siz değerli taraftarlarımız ve okuyucularımızdan gördüğümüz teveccüh ömrümüz oldukça bizleri gururlandıracaktır.
Kurban Bayramınız kutlu olsun.
HEPİNİZ HAKKINIZI HELAL EDİNİZ...
(HaberADS Ailesi)
http://www.haberads.com/haber/hakkinizi-helal-edin/2013-10-15#sthash.PePI8fRW.dpuf

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme