Sayfalar

17 Ekim 2013 Perşembe

TUNCEL VE AKGÜL'ÜN RÖPORTAJI

MUSTAFA TUNCEL VE BAYRAM AKGÜL'ÜN ADANA HABER GAZETESİNE VERDİKLERİ RÖPORTAJ: 

MUSTAFA TUNCEL:
-Adana derbisi için neler düşünüyorsunuz?
"Biz kulüp başkanları olarak yıllardır Bayram beyle gerçekten dostluk ve arkadaşlık içerisinde, ağabey-kardeş münasebetiyle iyi ilişkiler içerisinde olduk. Taraftara ve Adana kamuoyuna yeteri kadar yansıtabildiğimizi söyleyemem. Çünkü taraftar kitlesinde veya kamuoyunda farklı değerlendirmeler ve yanlış anlaşılmalar oluyor. Biz Adana'nın iki güzide kulübüyüz.Yönetim veya başkanlar olarak bizim aramızda hiçbir zaman sıkıntı ve problem olmamıştır. Tabi ki bu tatlı rekabet ve bu rekabet ortamı içerisinde bir çekişme, bir yarışma gayet normaldir. Ancak bunu düşmanlık boyutuna, taraftarın veya camianın kavga boyutuna taşınması son derece yanlıştır. Bu hiçbir zaman kulüp yönetimleri arasında olmamıştır. Sahada da olmamıştır. Ancak zaman zaman taraftar grupları arasında sıkıntılar yaşanmıştır, bunların da artık geride kaldığını düşünüyorum. Taraftarlar da bilinçlenmiştir."

-Derbide 2000 bilet olayına bakış açınız?
"İki maçta da yarı yarıya olmasını isterim. Benim de gönlümden geçen buydu. Güvenlik kurulunun  aldığı kararlara saygılıyım. Stad çevresinde gişelerde ne kadar kontenjan tanınıyorsa 2 bin bileti almak isteriz. Gişelerde satılmasın istemeyiz.. Gişede bilet satılırken, kuyruk ve herhangi bir olay olmasın ve iki takım taraftarı karşı karşıya gelmemesi için bunu istiyoruz. Sürtüşmeler orada başlıyor. Böyle sürtüşmeler olmaz diye düşünüyorum. Ancak İl Spor Güvenlik Kurulu'nda alınan karar sonrası Bayram başkan, Demirspor'un biletlerinin birgün önce satılacağını söyledi. O zaman bir sorun olmadığını düşünüyorum."

BAYRAM AKGÜL:
-Derbi neden yarı yarıya oynanmıyor?
"Adana'da derbiler hep yarı yarıya oynanmış. Spor güvenlik kurulunda geçen sene böyle bir karar alındı ve uygulandı. Bu sene de aynı karar alındı ve uygulanıyor. Spor Güvenlik kurulunun aldığı kararla ilgili yorum yapmam doğru değil. Gönül isterdi ki maçlar yarı yarıya oynansın ama büyüklerimiz böyle uygun görmüş."

-Demirspor'un 2 bin biletinin toplu verilmesi mümkün mü?
"Toplu bilet vermek mümkün değil. Yasalar da izin vermiyor. 6222 sayılı yasada var. Adanaspor kulübünü 100-150'ye yakın Demirspor taraftarı aradı. Biletlerin toplu olarak verilmemesini, gişede satılmasını istediler. Toplu olarak biletler kulübe verilirse sadece belli gurupların aldığını, birçok kişinin maç seyredemediğini söylediler. Emniyet güvenlik gerekçesiyle gişelerde satılması gerektiğini ifade etti. Bizim kulüp olarak aldığımız bir karar değil. Demirspor'un biletleri cumartesi, Adanaspor'un biletleri de pazar günü satılacak. Güvenlik kurulu böyle bir karar aldı. Geçen yıl bizim taraftarımız da gişeden gidip bilet aldı. Bir kişi en fazla iki bilet alabiliyor. Nisan ayından sonra TC kimlik numaralarıyla bilet alınacak ve aldığı yerde oturabilecek. Herhangi bir olay çıktığında e-bilet uygulaması ile bulabilmek için böyle bir uygulamaya geçileceği belirtildi. Bu Bayram Akgül'ün aldığı bir karar değil. Keşke verilebilse de biz de bu uygulamayı yapabilsek. 6222'ye göre toplu bilet artık büyük suç."

TAMAMI.:
http://www.adanahabergazetesi.com.tr/adananin-derbisi-adananin-gazetesinde.html

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder