Sayfalar

3 Ağustos 2014 Pazar

OĞUZHAN AYNAOĞLU ADANA DEMİRSPOR'DA

                  (Foto: Şampiyonlar Ligi NORD. - Shaktar Donesk maçından )

OĞUZHAN AYNAOĞLU
Bu yılın Ocak ayında Danimarka'dan ülkemize geldi...Bursaspor'u o dönem çalıştıran Daum'un alınmasını istediği bir oyuncuydu...Geçen sezon Bursa formasıyla Kupada , A2'de ve Ligde toplam 10 maça çıktı..
22 yaşındaki oyuncu her iki kanatta da (özelikkle sağ kanat) oynayabiliyor..

Futbolcunun asıl kariyeri Danimarka'da zaten orada gösterdiği üstün performanstan dolayı bir çok takımın kıskacına takılmıştı..Kuvvetli fiziği , yüksek tekniği ve hızıyla rakiplerine üstün sağlayabiliyor..

Danimarka'da yaşayan Denizlili bir işçi ailesinin çocugu olarak dünyaya gelmiştir..
Yaşadıkları semtin takımında Erken yaşta futbola başlıyor ve 13 yaşına geldiğinde Brondby takımına transfer oluyor..Burada geçirdiği 2 yılın ardından asıl kendini gösterecegi takım olan Nordsjaelland takımının yolunu tutuyor...Burada oynarken Milli takım olarak Danimarkayı seçmiştir...Sırasıyla Danimarka U-17 , U-18 , U-19 , U-20 milli takımlarında oynamıştır...
Nord. takımıyla 20 yaşındayken Şampiyonlar liginde oynama başarısı da göstermiştir..
2 yıl önce oynanan Şampiyonlar Ligi E Grubundaki FC Nordsjaelland – Shaktar Donesk maçında da görev yaparak, ardından yine Şampiyonlar Ligi’nde aynı grupta Chelsea ile yapılan karşılaşmada da kadroya alınarak bir ilki gerçekleştiren Oğuzhan Aynaoğlu, sadece Danimarka’da değil tüm İskandinavya ülkelerinde top koşturan Türkler arasında Devler Ligi’nde oynayan ilk oyuncu olmuştu.

Oguzhan verdiği bir röportajda “Güçlü bir karaktere sahibim, çok hırslıyım ve kafama koyduğumu yapmazsam gece gözüme uyku girmez. Sahada ise teknik bir oyuncuyum, topla birlikte hızlıyım ve bire birde etkiliyim“ 
football formations


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder