Sayfalar

27 Kasım 2015 Cuma

CAN DÜNDAR TUTUKLANDI


Can Dündar , Gelibolu Belgeselinin girişinde şunları söyler :  ''Şair derki 'kitaplar yalnız kralların adlarını yazar , yoksa kayaları taşıyan Krallar mı? Halbuki onlar toprakta karınca , suda balık , havada kuş kadar çokturlar. Nedense tarih onların adlarını yazmaz.Komutanları sever , Erleri bilmez.Işığa bakar gölgedekileri görmez Halbuki IŞIĞI VAR EDEN BİRAZ DA GÖLGEDEKİLERDİR.''

Özgür BASIN ! lafı son yıllarda zaten raflara kalmıştı ama dün itibariyle tedavülden de kalktı.
Türkiye tarihinin gelmiş geçmiş en iyi gazeteceilerinden birisi olan , Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın yönetmeni Can Dündar dün akşam saatlerinde tutuklandı.
Cumhuriyet Gazetesinin Ankara Temsilcisi olan Erdem Gül'de Dündar'la birlikte tutuklanan diğer önemli bir gazeteci.

Alınan bu kararları maalesef ki ülkemizin bağımsız yargısı değil , Ak Saray'a bağlı yandaş yargı alıyor..Sarayın emir kulları ne yazık ki Saraya karşı haber yapan gazetecileri yok etmeye çalışıyor.
Geçmişte Ahmet Şık ve Nedim Şener'de aynı bu yollarla susturulmaya çalışılmıştı.
Aylarca yıllarca hapis yatıp sonra serbest bırakılan bu insanların 4 duvar arasında haksız yere geçirdiği yılların vebalini kimse veremeyecek.

Şimdi Can Dündar hapse atıldı yaptığı bir haber yüzünden , Şimdi onun bu haline sevinenler de oluyordur .Onlarda şunu unutmasınlar bu devran birgün elbet tersine dönecektir.

(Yukarıdaki videoyu da dün akşam irfan Değirmenci perscope yayınında paylaştı.Haklı bir sitem)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder