Sayfalar

8 Kasım 2015 Pazar

ROMA - LAZİO DERBİSİNİ ULTRAS GRUPLAR BOYKOT EDECEK


İtalya yarın oynanacak Roma derbisine kilitlenirken iki takımın kale arkası taraftar grupları yaptıkları açıklama ile maçı boykot edeceklerini açıkladılar.

Çizme futbolu Pazar günü 16:00'da (TSİ) oynanacak Roma - Lazi derbisine odaklanmışken, iki takımın da tribünlerinin lokomotif grupları olan ultraslar yaptıkları açıklamalarda karşılaşmayı boykot edeceklerini açıkladılar. Boykotun gerekçesi ise İtalya futbolunda
sezon başından bu yana tartışma konusu olan yeni güvenlik önlemleri paketi.
Yeni güvenlik önlemleri sonrasında İtalya'da polis tribünlere girerek taraftar gruplarının arasında bulunabiliyor, 'gerekli gördüğünde' tezahüratlara bile müdahalede bulunabiliyor. Bu uygulama sezon başından beri çok sayıda taraftar grubu tarafından protesto edilmiş ancak yetkililer güvenlik önlemlerinden geri adım atmamıştı.
Derbi öncesi bir açıklama yapan Roma taraftar grubu Curvasud, "Asla bu yaptırımları ve uygulamaları kabul etmeyeceğiz. Ne bugün ne de yarın bunlara boyun eğmeyeceğiz. Kimse bizim kendimize ait tribünümüzde yaptığımız tezahürtlara oradaki tavrımıza müdahele edemez. (Roma Kulübü'ne hitaben) Bu yapılanların suç ve trajik bir uygulama olduğunu, taraftarın tutkusuna karşı ne tavırda olduğunuzu göstermek için işte size fırsat. Kimse bizi satın alamaz çünkü biz satılık değiliz" dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder