Sayfalar

23 Kasım 2015 Pazartesi

Adana Demirspor'da İşler İyi Gitmiyor.

Demirspor'da işler iyi gitmiyor.
12. hafta maçında Denizlisporla deplasmanda 1-1 berabere kaldık.
Sahadaki oyunla bu beraberlik bizim için bulunmaz hint kumaşıdır.
Rakip alandaki tek organize poisyonumuzda golü bulduk.Yine golü hazırlayanlar Pote-Burak ikilisi oldular.Zaten bu ikili Demirsporun en büyük şanısı.
Pote şuana kadar 10 gol , Burak ise 6 gol attı , Demirspor'un attığı gol sayısınında 22 olduğunu söylersek sanırım herşeyi anlatmış oluruz.
Takımın içerisindeki bazı sorunlar oldugu birkez daha ortaya çıktı.
Hoca geçen hafta oturtamadığı sistemi anlatmaya çalıştı herkese , dün sahada gördüğümüz takım herhangi bir sistemle zaten oynamıyor/oynayamıyor.
Oyuncularımız maç boyunca hakemi kandırmaya çalışmaktan başka birşey yapamadılar , performanslarında herhangi bir pozitiflik yoktu.
Futbol oynamaktan çok hakemle oynamayı düşünürsen , kendi oyununu oynamaya çalışmazsan , karşındaki rakibin ne açığını yakalayabilirsin ne de rakibin ceza sahasına girebilirsin.
Futbolun saha içindeki faktörlerini bir kenara bırakıp , yapılmaması gerekenleri yaparsanız,Maç sonunda da hocanız sizin sahadaki bu aldatmacalarınız yüzünden basın toplantısında hakeme yüklenir.
Bu çok yanlış aslında sahadaki oyuncuların herhangi bir şekilde yanlışlarını görmeyipte hakeme yüklenmek.
Basın önünde taraftarın önüne hakemi atmaktansa , kötü niyetli oyuncularından bahsetsen daha iyi olur.Çünkü senin taraftarın futboldan anlayan bir kitleye sahip , burası daha önceleri çalıştırdığın diğer takımlar gibi taraftarsız bir camia değil.
Ve senin basın toplantılarını yaptığın konuşmaları dikkatle takip eden insanlar var.
20 yıldır Süper lige hasret bir camiaya gelip her hafta maçtan sonra hakemlere sallayan birini kimse ciddiye almaz.Hakemlerin hataları olduğunda zaten insanlardan tribünlerden tepkisini veriyor.Sırf bu yüzden Adanaspor derbisine giremedik.
Senin maç sonundaki hakemlerle ilgili değil mevcut kadroyla ilgili açıklamalar yapman lazım.
Rakip yarı sahada 4-5 pas üst üste yapamayan oyuncuları sorgulaman lazım.Bunları yapmadan bizm karşımıza hakem şunu bunu yapıyor diye çıkmayın.Başarısızlığın bahanesi çoktur.
Şu oyuncuyu neden oynatmadın bunu neden oynattın demek istemiyorum.Sahaya sürülen kadro eldekinin en iyisi , elimizdekinin en iyisinin de bunları yapıyor olması gerçekten çok üzücü.
Takımın sahadaki olumsuzluğunun sorumlusu da oyuncuların alınmasında tek sorumlu olan kişi Osman Özköylü'dür.
Sadece kaleci Oğuz Dağlaroğlu konusunda hocayı eleştirmekten kaçınalım.Çünkü kaleci transferini kendisinin de açıkladığı gibi bizzat Başkan Sedat Sözlü yapmıştır.
Kale konusunda radikal kararlar alınmalıdır.
Takımda oluşan oluşmuş olan gruplaşmaları hocanın sona erdirip , kendi kuyusunun kazılmasını engellemesi gerekiyor.
Yoksa bu durumdan hem kendisi hemde Demirsporumuz zarar görecek...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder