Sayfalar

31 Mayıs 2017 Çarşamba

ADANA DEMİRSPOR TARAFTARI İÇİN YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYORBaşkanlık seçimi dün sonuçlandı.Yoğun güvenlik önlemleri altında bir kongre gerçekleştirildi.
Ve Mehmet Gökoğlu 191 oyla yeni başkan seçildi.Nilay Ateşogulları ise bu seçimi 35 oyla tamamladı.Daha önce aday olup ilk kongrede sahneden inen Müslüm Susar dün yine sahneyi terketti birkez daha adaylıktan çekildi.Bu saatten sonra ne yönetimlere girmeye teşebbüs eder nede Demirspor kulübünün önünden geçer diye düşünüyorum.Yaptığı şeyin akla mantığa sığacak hiç bir tarafı yok.Basın toplantısı düzenleyip kendini haklı çıkarmaya da çalışmasın bir zahmet.

Seçimin Sonucunu değerlendirecek olursak
Kulüpteki Belediye ve siyasetçiler saltanatı bir kez daha kazandı.Vesayetlerini devam ettirecekler.
Belediyeyi karşısına alıp kimse bu yola şuana kadar giremedi.Selahattin Aydoğdu bir kez bunu denedi ilk aday oldugu sezonda, oda zaten seçimi kazanamadı.İkinci kez aday oldugunda oda Belediyeye gidip icazet almış, onların emirlerini doğrultusunda işler yapmıştı.
Getirdiği teknik direktörden ,sportif direktöre kadar hepsine belediye karar vermişti.
Dün başkanlık için yarışan 3 adaydan ikisi yine belediyeden izin alıp o dogrultuda planlar yapanlar kişilerdi.Bir diğer aday olan Nilay Ateşoğulları, dün konuşmasında da belirttiği gibi arkasında ne bir siyasi parti ne de bir belediye başkanı olmadan bu yola girdiğini anlattı.

Nilay hanım bu Belediye ve siyasetçiler vesayetini yıkmak için bu yola girişmiş.3 yıl içerisinde Belediye ile Adana Demirsporun arasındaki bağı koparacagını vaad etmiş bir kişiydi.Ve bu insana mevcut kongre üyeleri arasından sadece 35 kişi itimat edip ona oy verdi.
Yıllardır taraftarlardan yönetimlerde temsilci olmasını isteyen insanlar, Nilay Ateşoğullarının yönetimindeki taraftarları görünce istedikleri olmuştu ama bu kezde paraları var mı polemiğini ortaya çıkardılar.Bu polemiği çıkartanlar yıllardır trilyonlar harcanıp başarısızlık geldiğinde hep susan insanlardı.Ama bu konuda en çok onlar konuştu.
Ankara Tayfası gibi Demirsporun bütün bileşenleri tarafından saygı duyulan kişilerin dahil olduğu bu yönetim listesi ne yazık ki sosyal medya tarafından sahiplenildiği kadar, üyeler tarafından sahiplenilmedi.GİRDİKLERİ BU YOLDA MAALESEF Kİ YALNIZ BIRAKILDILAR.
Ankara Tayfası bizlere bazı şeylerin başarılabileceğini gösterdi.Demirsporu ve sadece Demirsporu düşündüklerini herkese gösterdiler.İnandıkları bir aday ile yola koyuldular.Önlerine çıkacak olan engellere aldırış etmeden.

Yapılması Gerekenler Nelerdir
Bu saatten sonra bu düzenden rahatsız olan herkesin kulübe gidip Ben kongre üyesi olmaya geldim demesi  lazım.
Sevdiğimiz bu takımın üzerinden neden bizlerinde söz hakkı yok.
Her yıl kombine ve forma alıyoruz.Bu parayı -400lira- toplu bir şekilde verip neden üye olmuyoruz.
Bu iki soru benim gibi eminim sizlerinde aklını karıştırıyordur.
Tribünlerde binlerce kişi olan bizler neden kongre salonlarında sadece 35 kişiyiz.
Artık taraftarlar olarak başkanlık seçimlerinde söz sahibi olmak için elimizi taşın altına koymalıyız.
Dün ortaya çıkan 35 oyun üzerine daha fala insan eklemeliyiz.
Demirsporun belediyeden ve siyasetçilerden kurtulup bagımsız olmasını isteyen insanlar olarak bir araya gelip, bu yola çıkacak insanlara da umut olup onlarla birlikte bu yola çıkmalıyız.
Yıllardır Belediyenin tiyatro salonunda yapılan seçimler BİZ SESSİZ ÇOĞUNLUĞUN SAYESİNDE artık bundan sonra kapalı spor salonlarında yapılmalıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder