Sayfalar

27 Mayıs 2017 Cumartesi

KONGRE İLE İLGİLİ ENDİŞELERİMİZ VAR- Başkanlık için yarışan iki adaydan Müslüm Susar yarıştan çekilmişti.Dün yaptığı basın toplantısıyla bazı kesimlerden baskılar olduğunu ve adaylıktan çekilmekten vazgeçtiğini açıkladı.

Söylediği sözlerin hiç birisine inanmadım.Bu konuda yalnız oldugumu da düşünmüyorum.Hiç kimsenin aday ol diye baskı yaptığını  düşünmüyorum.Kendisine yakın bir gazete ve birkaç tanede twitterdaki yumurta hesaplar haricinde bir yerlerden devam et baskısı olmadı.
Toplantıda yönetim listesindeki adamlardan özür diledi onlara yanlış yaptıgını söyledi

- Adaylıktan neden çekildiğini kongre salonunu neden terk ettiğini , elle tutulur sebeplere sığdıramadı.Sinirli bir anında bu hareketi yaptıgını açıkladı.

Kongre gününde hatta saatinde bile neden hala yönetim kurulu listesini açıklamadığını anlatmadı.Listesi var mı yok mu belli değil.20 kişilik bir ekibim var diye anlatıyor ama hiç birisinin adı sanı belli değil.Dünkü yaptığı toplantıda da yönetiminden yanında sadece iki kişi vardı.,
Bir tarafta yönetim kurulu listesini internet sitesinden açıklayan ve her birine farklı görevler veren bir aday, diğer tarafta külhanbeyi edasıyla 20 kişiyiz hepimiz çalışacagız diye kuru laf kalabalığı yapan bir başkan adayı.

- Nilay Ateşoğullarını soru bombardımanına tutan medya ,dün aynı tutumun yarısını Susarın toplantısında gösterdi.

Basından gelen sorulardan hiç birine mantıklı açıklamalarda bulunamadı.Nilay hanımın görüştüm sponsorlarla lafına karşılık gelen soruya , başkan seçilirsem gidip herkes sponsorluk için görüşeceğim demesi şuandaki vizyonsuzluğunun en net göstergesidir.

- Altyapıyla ilgili devrim yapacagım açıklaması yaptı.Fakat hiç bir devrim plansız programsız yapılmadı bugüne kadar, öyle yapılmaya çalışılan devrimler asla amacına dahi ulaşamadılar.

Başkan seçilirse yapacağı devrimler olacakmış.Bu laflarda kuru kalabalıktan öteye geçmedi.Çünkü bizlere bunu yapabileceğinin sinyallerini veremiyor.Söylediklerini sağlam temellere dayandıramıyor.Bu tarz konuşmalarla hangi takıma başkan olması gerektiğini siz benden daha iyi biliyorsunuz.

- BELEDİYE KONUSU

Bu konuda Sözlü ailesini çok seviyorum, onlara çok güveniyorum demesi, takımı yine belediyeye muhtaç edeceklerinin göstergesidir.Sözlüler benim abimdir büyüğümdür raconu ülkücü camiadaki biat kültüründen geliyor.Yani seçildiği zaman Belediye yine Demirsporun içinde olcak.
Peki Nilay Ateşoğulları açıklamalarında neler söylemişti Belediye ile illgili ,çok değil 2 gün önce basın toplantısında, belediyeden beklentilerinin olmadığını , bu sene takımı Belediyeden uzaklaştırıp 3 yıl içinde herhangi bir bağının kalmayacagını açıkladı.Bağımsız siyasetten arınmş Demirspor isteyenler bakalım seçim günü bu konuşmalar doğrultusunda mı hareket edecekler.

- TEKNİK DİREKTÖR KONUSU

Susarın ısrarla üzerine bastığı konu, takımın başına Adanalı antrenör getireceğim konusudur.Bu yazıyı okuyorsa eğer söylemesini istiyorum.Adanalı kaç antrenör bugüne kadar , yada şuanda , Süper ligde yada Tff 1.ligde takım çalıştırmış..
Ateşoğullarının agzına böyle bir laf almaması bile ondaki gerçekçiliği açıkça gösteriyor.

- KONGREDEKİ ENDİŞEMİZ

Adana Demirspor kongreleri genelde kavgalı gürültülü bol küfürlü geçer bunu herkes biliyordur.Geçen haftaki seçimde bir takım huzursuzluklar çıktı.Bu kongrede tansiyon daha yüksek olacak, mafyacılık oynayan aday taraftarları muhtemelen kongre salonunda huzursuzluk çıkaracaklardır.Bunun önlemi alınmalı.
Bir diğer konu ise sahte kongre üyelerinin oy kullanmaları olacaktır.Sahte imzalarla salona giren bu şahıslar oy kullanmak isteyeceklerdir.Bununda önlemi alınmalıdır.
1 yılı doldurmayan kongre üyeleri seçimde oy kullanamıyorlar.Gelen üyelerin isimleri bu konular göz önünde bulundurularak kontrol edilmelidir...

Son olarak Müslüm Susarın gelmesi demek ,yıllardır süren Takım üzerindeki Belediye saltanatının devam etmesi demektir....
Nilay hanımın gelmesi demek bağımsız ve siyasetsiz Demirsporun başlangıcı demektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder