Sayfalar

4 Mayıs 2017 Perşembe

Altay, Kocaelispor ve Sakaryasporun Play Off Mücadeleleri Başlıyor

1. Grup
Sancaktepe bu grupta şampiyon olarak 2.Lige yükseldi.Sırada play offtan yükselecek takım var.
16.00 Çorum Belediyespor-Altay - YAYIN YOK
Altay bu  sezon 3.ligde ikinci yılını yaşıyor ve tek hedefleri buradan kurtulmak.Ligi ikinci sırada bitiren Altay Play offun ilk maçında ligi beşinci sırada tamamlayan Çorumla karşılaşacak.Çorumda ligin 19 golle kralı Yakup Alkan , Altayda ise 17 golle Murat Uluç ile İbrahim Akın en önemli oyuncuları olacaklar.
Altay taraftarı Valiliğin kendilerine verdiği sayı olan 325 kişi için 10 otobüsle tribünde olacaklar.Ev sahibi takımda kendi taraftarları için biletleri 1 ve 2 lira olarak açıkladı.
Çorum Belediyespor bu seneyle beraber ardarda 3.kez 3.lig playoffuna çıkıyor.
17.00 Kocaelispor-Ankara Demirspor - YAYIN YOK
Geçen yıl BAL da şampiyon olan Kocaeli , bu sene 2.lige çıkabilmek için play off oyanyacak , Ligde inişli çıkışlı bir grafik sergileyen takım , Sancaktepenin uzun süre peşindeydi ancak play offlara son hafta aldığı Gölcük galibiyetiyle kalabildi.
Demirsporun en büyük silahı 17 golle Güney Tutcuoğlu olacakken , Kocaelisporun golcü isimleri ise ligde 12 şer gol atan Sinan Pektemek ve Oğuzhan Türkmen olacak.
Kocaelispor camiası için duygusal bir maç olacak ,sebebi ise bu maç İsmet Paşa Stadyumundaki son maçları olacak.Kaderin bir cilvesi olsa gerek , 1966da kurulan Kocaelispor, 1972den itibaren maçlarını İsmet Paşa Stadında oynamaya başlamış ve bu staddaki ilk resmi maçlarını ise bugünkü rakipleri Ankara Demirspor ile oynamışlardı.1972 yılının galibi ise 1-0la Demirspor olmuştur.
3. Grup
Afyon Jetspor bu gruptan şampiyon olarak 2.lige yükseldi.
16.00 Bayrampaşa-Sakaryaspor - YAYIN YOK
Ligi ikinci sırada bitiren Sakaryaspor lig beşincisi Bayrampaşa ile karşılaşacak.Sakaryaspor ligde rakibine 14 puan fark atarken , ligde bir galibiyet bir beraber almıştı.Bayrampaşa maçını daha büyük bir stadda oynamak için talepte bulunan Sakaryaspora olumsuz yanıt verildi ve  bugün sadece 250 kişilik kontenjan verildi.Fazla sayıda taraftarın gitmesi durumunda ise yaşanacak olaylardan sonra ikinci maç seyircisiz oynanabilir.Bu maç Tatangalar içinde ayrı bir sınav niteliğinde.
16.00 Diyarbekirspor-Darıca Gençlerbirliği - YAYIN YOK
İlk önce wikipedialık bir bilgi verelim , Diyarbekirspor ile Diyarbakırspor ayrı takımlardır ve karıştırılmamalıdır.Play off oynayacak olan takım 1977 kurulmuştur ve 2012-2013te BALda şaöpiyon olup 3.lige yükselmiştir.
Darıca da , Abuzer Gaffar 14 gol , Cafercan Aksu 13 gol , Aziz Kızılgün 11 gol ile takımın gol yükünü lig boyunca çektiler bu maçta da Darıcanın en önemli silahları olacaklar.Diyarbekirsporda ise 13 golle Tunç Murat Behram takımın en golcü oyuncusu konumunda.

3.lig 2.grupta eksik maçlaar olduğu için oradaki maçlar henüz başlamadı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder