Sayfalar

28 Mayıs 2017 Pazar

ADANA DEMİRSPORUN KANINI EMENLER TEKRAR SAHNEDELERAdana Demirspor son sürat şaibeli bir seçime daha hazırlanıyor.Başkanlık yarışındaki iki adayı herkes biliyor.Dün öğleden sonrası hareketli geçen bir cumartesi yaşadı herkes.
İki ayrı kişi birbirlerini ekarte etmeye çalışıp adaylık için zemin yoklayıp, adaylık sürecinin bitmesine saatler kala ali-cengiz oyunları çevirip, başkanlığa adaylıklarını koymaya çalıştılar.
Bu iki adaydan bir tanesi başarısız oldu.Önce başarısız olan şahısla başlayalım.

Sedat sözlüden önce kulübün başkanı olan, şimdilerde TFFde görev yapan Selahattin Aydoğdu, dün adaylık başvurusnu günün son saatlerinde yapmaya çalışştığı için bir takım engellere takıldı ve adaylık için resmi başvuruda bulunamadı.
Biryerlerden icazet alması mı uzun sürdü...
Yoksa Adana Demirspor aklına takım ligde kalınca mı aklına geldi...
Geçen hafta sonlanan süreçte adaylık başvurusunda bulunmayıp son gün Demirspor kulübünün kapısında fotograf çektirerek biryerlere acıtasyon mu yapmaya çalıştı..
Bu soruların hepsinin bir cevabı oldugunu herkes biliyordur.Ama Aydoğdu da bunları açıklayacak cesaret var mıdır bilmiyorum.
Ciddi anlamda başkanlık düşünen bir insan son gün son saniye adaylık başvurusunda bulunmaya gitmez.

Başkanlık için adaylığı kabul edilen isim ise, yine eski başkanlardan Mehmet Gökoğlu oldu.
Gökoğlu çalışma yapacağını hafta içi basın toplantısında anlatmıştı.Ancak bu basın toplantısında Susarın cekilmesinden sonra Mevcut başkan adayı olan Nilay hanımı yok sayar tarzda konuşmalar gerçekleştirmişti.Kayyuma kalan bir Demirspor varmış gibi açıklamalarda bulunup, Nilay ATeşoğullarının camiayı taraftarı tanımadığını, Başkanlık koltuguna oturmanın öyhle kolay olmadığını açıkça söylemişti.
Gökoğlu, şehrin ileri gelenleriyle görüşüp biryerlerden tamam aday olabilirsin onayını aldıktan sonra aday oldu ve adaylığını kulüp sitesi dün malum saatlerde açıkladı.
Ortaya çıkan tabloya göre, Gökoğlunun görüştüğü kesim Vali, Belediye başkanı, İlçe Belediye başkanları...Ve her Belediye Demirspor yönetimine bir yönetim kurulu üyesi vermiş.Gökoğlunun listesindeki bazı isimler yine kendisi gibi Meclis üyeleri.

Gökoğlu listesinin başında herkesin şaşıracagı bir isim olan İmam Gazali var.Bu kişi başkanlık için aday olmayacagını açıklamış ancak takım ligde kalınca bir anda başkanlığa aday oldugunu resmen açıklamıştı.Sonrasında gelişen süreçte adaylıktan çekildiğini açıkladı.Ve dün Gökoğlunun listesinde karşımıza çıktı.Eski yöneticilerin tamamı bu listede yer alıyor.

Bütün haciz koyan, kulübün gelirine temlik koyan adamlar bir liste altında birleşmişler.Ve bunu da bizlere Demirsporun kurtuluşu olarak sunuyorlar.
Bu yalana dolana hepimizin karnı tok, kimlerin neden tekrar yönetimlere girdikleri açıkça ortadadır.
Bu kulübün kapısına haciz memuru yollayanlar, cebinden para verip sonra faiziyle geri alanlar, futbolcu transferlerinden yollarını bulanlar, yöneticilik dönemlerinde sadece kameralara poz verenler, yöneticiliği sadece kağıt üzerinde kalanlar, bu saatten sonra kulübe herhangi bir değer katamazlar.
Takımın adını kirletmeye,borç yükünü daha da arttırmaya kimsenin hakkı yok. 

Taraftarın bu işe el atmasının zamanı artık gelmiştir.Kongre üyeliğinden başka yolumuz yok.Örgütsüz Demirsporlular bir araya gelip bu düzene çomak sokmalıyız.
Bunun ilgili yazımı burdan okuyabilirsiniz.

http://demirspor1940.blogspot.com.tr/2017/05/orgutlenemeyen-adana-demirspor.html

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder