Sayfalar

28 Nisan 2014 Pazartesi

AYTAÇ DURAK SAHNEDE

Adana Demirspor’un yerinin “Süper Lig” olduğunu vurgulayan Durak, bunun da ancak Adanalı işadamlarının iyi bir yönetim oluşturmasıyla olabileceğini söyledi. Türkiye’de bir çok takımın önünde şirket isimlerinin olduğunu hatırlatan Aytaç Durak, “Adana’da bir çok zengin işadamı ve şirket var. Adana’daki iş adamları ya da şirketler bir araya gelip bir yönetim oluşturabilirler. Mesala bir Torku Konyaspor takımı var. ‘Torku Nedir’ diye merak ettim baktım, bir şirket ismiymiş. Türkiye’de böyle takım çoktur. Adana Demirspor’un geleceği için de böyle bir oluşum yapılabilir.” diye konuştu.
AYTAÇ DURAK “ADANA DEMİRSPOR ‘UN ÖNÜNE REKLAM ALINMALI”
Türkiye liglerinde Torku Konyaspor’un yanı sıra Kardemir Çelik Karabükspor, Medical Park Antalyaspor, Faturavizyon Kahramanmaraşspor, Tki Tavşanlı Linyitspor gibi takımların başına şirket isimleri geldigini ve maddi destek aldığını ifade eden Durak, “Adana Demirspor isminin başına ya da sonuna bir şirket ismi getirilerek Mavi-Lacivertli kulübe destek verilebilir. Adana Demirspor’un kurtuluşu bu yoldan geçer.” dedi.
Belediyelerin şartları zorlayarak kulüplere destek olduğunun altını çizen Adana Büyükşehir Belediye eski başkanı Aytaç Durak, “Belediyeler de bir yere kadar destek olurlar. Kulüplerin başarı sağlamaları, belediyelerin aktardığı paralarla mümkün değildir. Bu nedenle Adana Demirspor her ne kadar Büyükşehir Belediyes’inden yardım görse de bu yeterli gelmemektir. Bundan dolayı iyi bir yönetim oluşturmalı.” diye konuştu.
AYTAÇ DURAK “TARAFTAR VE DERNEKLER…”
Türkiye’de kulüp yönetimlerinin oluşturulmasında taraftar derneklerin ya da grupların büyük etkisi olduğunu vurgulayan Aytaç Durak, “Taraftar dernekleri ve ya grupları kongrelerde belirleyici unsur olmalılar. Yani taraftar istediği kişiyi başkan yapıp, istediği kişiyi başkanlıktan gönderme gibi bir gayretin içerisinde olmamalı. Taraftar dernekleri, gruplar böyle bir işin içerisine girmemelidir.” şeklinde konuştu.
AYTAÇ DURAK “TARAFTARLAR TARAFTARLIĞINI STADYUMDA GÖSTERSİN”
Takımların tarafsız olmayacağını dile getiren Durak, “Taraftarlar asli görevi olan takımı destekleme işlevini yerine getirmeli. Taraftarlar, maçlarda takımlarını desteklerken iyi organize olmalı. Geçmiş yıllarda taraftarların nasıl davranmaları gerektiğini defalarca dile getirmiştim. Tekrar etmeme gerek yok. Taraftar, sadece takımını desteklemeli, kongrelerde belirleyici rol oynamamalı.” dedi.
http://www.mavisimsekler.com/adana-demirspor/aytac-durakta-demirspora-tavsiyeler.html

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder