Sayfalar

2 Nisan 2014 Çarşamba

E-BİLET NASIL ALINIR

E-BİLET 14 NİSANDA AKTİF OLACAK...

TFF ve İçişleri Bakanlığının ortak geliştirdiği proje (E-BİLET) Passolig'in internet sitesi passolig.com.tr yayına girdi. Passolig projesi ile kağıt maç biletine son verilecek.

SİSTEM NASIL ÇALIŞACAK? 

Artık maçlara girmek isteyen taraftarlar http://www.passolig.com.tr internet sitesi veya özel satış noktalarından PASSOLİG kartlarını alacak. PASSOLİG kartları kişiye özel olacak ve satın alınan elektronik maç biletleri bu kartlara yüklenecek. Taraftarlar kartlarını stadyum kapılarında bulunan elektronik okuyuculara okutarak içeri daha hızlı girebilecekler ve kendi koltuklarında oturabilecekler. 

KARTLAR NASIL ALINACAK? 

Passolig kartlar ister internetten, ister cep telefonundanhttp://www.passolig.com.tr’ye girip kolayca alınabilecek. Sporseverlerin kartlarını alabilmeleri için, başvuru formunu doldurup, fotoğraflarını yükleyip, ödemeyi gerçekleştirmeleri yeterli. Sonrasında Passolig kartlar isteyene kurye ile adresine gönderildiği gibi, isteyene de stadyum gişeleri ya da belirli PTT şubelerinden teslim edilebilecek. 

MAÇ BİLETİ NASIL ALINACAK? 

Passolig Kart sahibi olan taraftarlar ister passo.com.tr bilet sitesi üzerinden, ister gişeden isterlerse de Türkiye genelindeki binlerce noktadan kartlarına maç bileti yükleyebilecek. Kombine bilet sahipleri de Passolig kart sahibi olmalarıyla birlikte, maçları kartlarına tanımlayacak. Satın alınan maçın bilgisi, tüm detaylarıyla kart sahibinin e-posta adresi ile paylaşılacak, cep telefonuna mesaj olarak iletilecek. Ayrıca kart sahipleri stadyumlarda, maç günleri konumlandırılacak el terminalleri aracılığıyla bilet bilgilerinin yazılı çıktısını alabilecek. Kısacası, Passolig kart sahipleri yükledikleri maça ilişkin her türlü detaylı bilgiye (koltuk no, maç saati, maçın oynanacağı tarih, maçın oynanacağı stadyum vs....) ulaşabilecek

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder