Sayfalar

14 Nisan 2014 Pazartesi

SELAHATTİN AYDOGDU'NUN AÇIKLAMASI

BAŞKAN SELAHATTİN AYDOĞDU FUTBOLCULARIN İDMAN BOYKOTU VE YAPILAN ELEŞTİRİLERE KARŞI YAZILI AÇIKLAMA YAYINLADI...
Son zamanlarda gündemde sürekli tartışılan kulübün futbolculara ve kulüp personeline ödeme yapmadığına dair iddialara cevaplarımızdır:
Yönetimimiz göreve gelmiş olduğu 28.12.2013 tarihinden bu yana yaklaşık 3 aylık bir dönem zarfında sadece futbolculara 2.453.496,00 TL ödeme yapmıştır. Bu ödemelerin  705.800,00 TL’sini sadece futbolcu prim alacakları oluşturmaktadır. Geriye kalan 1.747.696,00 TL’lik ödeme futbolcuların maç başı ve peşinat alacaklarıdır.
Bununla beraber 3 aylık süreç içerisinde yapılan toplam ödeme miktarı 5.007.118,02 TL’dir. Bu ödemelerin futbolculara ilişkin kısmı yukarıda belirtildiği gibidir. Ayrıca ödemelerin önemli bir kısmını eski yöneticilerin temlik alacakları oluşturmaktadır. Geri kalan kısım kulübe yönelik açılmış icra takibi ve davalar ile personel alacakları oluşturmaktadır.
Önemle belirtmek gerekir ki; kulüp personeli yönetimimizden evvel 10 ay boyunca maaş alamamışken, yönetimimiz göreve başladıktan sonraki 3 aylık dönem zarfındaki tüm maaşlarını eksiksiz almıştır.
Yukarıda belirtilen 705.800,00 TL prim alacağı; Yönetimimizin göreve geldiği tarihten itibaren takımımızın almış olduğu 4 galibiyet ve 3 beraberlik maçına istinaden yapılmıştır. Kahramanmaraşspor maçı için prim değerlendirilmesini yönetim kurulu henüz tamamlamamıştır. Nitekim futbolcular disiplin yönetmeliğini ihlal ederek 4 idmana çıkmamıştır. Bu husus kulübümüzce noter vasıtasıyla tespit ettirilmiş olup, hukukçularımızın değerlendirilmesinden sonra ceza-i yaptırım uygulaması hakkında karar oluşturulacaktır.
Tüm bu hususlarla birlikte kulübümüzün bugün maddi olarak içerisinde bulunduğu sıkıntılar mevcut yönetim döneminde meydana gelmemiştir. Ne var ki yönetimlerde devamlılık esas olduğundan devraldığımız tüm yükümlülüklerin altından elbirliği ile kalkacağımızdan hiç bir dostumuzun ve düşmanımızın şüphesi olmasın.
Ayrıca takımımız lig mücadelesini henüz tamamlamamışken dış etkenlerden kaynaklanan olumsuz etkiler sadece ve sadece hepimizin ortak değeri olan Adana Demirsporumuz’a zarar vermektedir. Bugünlerde Demirsporumuz’u seven herkesin tavırlarındaki üslubuna dikkat etmesini beklemek en doğal hakkımızdır.
Bu kritik dönem aşılıp lig sonunda bugüne kadar kamuoyu ile paylaşılmamış ve üzeri örtülmeye çalışılan tüm gerçekleri somut belgeleriyle birlikte kamuoyuna açıklamaktan imtina etmeyeceğiz.
Tüm Adana Demirspor sevenlerini birlik ve beraberliğe davet eder, saygılarımızı sunarız.
(http://www.mavisimsekler.com/adana-demirspor/futbolculara-ceza-kapida.html)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder