Sayfalar

17 Nisan 2014 Perşembe

TATANGALAR : E-BİLETE KARŞIYIZ

Yıllardır ‘’sevdaya yasak konmaz’’ ilkesini savunan bizler, sözde tribün olaylarının önüne geçmek adına uygulanacak olan e-bilet uygulamasına karşı olduğumuzu kamuoyuna bildiririz.
Neden mi e-bilete karşıyız?

Statların zaten dolmadığı ülkemizde futbol kültürünün tamamen yok edilmesine neden olacağı için karşıyız. Misafirlerimizi ‘’mabet’’ dediğimiz statlarımızda ağırlayamayacağımız için karşıyız. Bir deplasmana giderken kardeş ilan ettiğimiz tribünlerde maç izleyemeyeceğimiz için kardeşliklerimizi dahi engelleyeceğiniz için tribünsel bütünleşmeleri istemediğiniz için karşıyız!
Sahi birilerinin ücretsiz olarak oturduğu protokol tribünlerine de soracak mısınız e-bileti? O bakan oraya girerken kapıdaki görevli, bakana e-bilet soracak mı? Ya da Türkiye’nin tanıdığı o malum iş adamları e-biletleriyle mi izleyecek maçları ?

Hani diyorlar ya tribün terörü… Protokolde yumruklaşan, maç önceleri kamuoyunu geren her bireyde e-bilet alacak mı?
Bizler kombine alırken, alamayanımız harçlıklarından, işinden gücünden artırarak bilet alırken; yağmur çamur dinlemeden yılda kilometrelerce yol giderken, kuş tüyü koltuklarında bedavadan maç izleyip kupa kaldıran bu zatlar e bilet alacak mı ?

Tabii ki almayacaklar! Çünkü onlarda bu rantın ortakları !
Tribün kültürünü müşterileştirmeyi öngören bu futbol karşıtı, spor karşıtı projeye de bestelerimiz olacaktır elbet. Bu projeyle Aktif Bank’ın, Çalık Holding’in, insanları nasıl kredi kartlarına mahkum etmek istediği hususunda pankartlarımız da asılacaktır tribünlerimizin en güzel yerine.
Birilerinin cebini doldurmasına, rant alanlarını genişletmesine, tüm ülkede sadece 8 adet olan banka şubelerini, 108’e çıkarmasına diyeceklerimiz, söyleyeceklerimiz devam edecektir. Yıllar önce demiştik, ‘’BİZ SADECE MEŞALEDEN YARGILANIRIZ’’ Peki ya sizler ?
Bizim şehrimizin her semtinde her sokağında futbol; en temiz en masum haliyle oynanmaya devam eder de sizin gökdelenlerinizin, plazalarınızın caddelerinde su bile temiz kalmaz.
Tribünden yaptığımız avaz avaz ortaları fişleyemeyeceğinizi belirterek; SİZİN E-BİLET SİSTEMİNİZ BİZİM TRİBÜN KÜLTÜRÜMÜZE ATILACAK BİR TEKMEYSE, BİZ TEKMEYE KAFA SOKAN KÜLTÜRDEN GELİYORUZ.
Müşterileştiremeyeceğiniz
TATANGALAR

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder