Sayfalar

21 Ekim 2014 Salı

DERBİ VAR, TARAFTAR YOK , POLİS BASKISI VAR


Bu sezonun ilk , bu yılın ikinci derbisi de geride kaldı.
Mart ayında oynanan karşılaşmayı 3-1 son oynanan karşılaşmayı da 2-1 kaybettik.2014 yılının derbiler açısından kötü geçtiği bir gerçek.
Derbilerde yeterli motivasyonu oyuncularımız sağlayamıyor.
Her 2 maçta da oyuncular farklı olsada ne yazık ki futbolcularımız bu maçların bizler için olan önemini algılayamıyor ve ona göre sahada oynamıyorlar.
Adanaspor kadrosunda sahada 2 olmak üzere 18 kişilik kadrosunda toplam 3 Adana doğumlu futbolcu vardı (Cem - Sami - Atakan)
Derbi için bunun ne önemi var diyenler olabilir.Bu çocuklar Adanaspor'un galibiyetinde büyük paya sahipler.
Altyapı diye övünürüz ama Derbi maçta sahada bir tane bile Adanalı futbolcumuz maalesef ki yoktu.
Bunu tüm camiamız sorgulamalı.
ikinci yarı başlamadan hemen önce çekilmiştir.

Skordan önce konuşulması gereken asıl konu ise derbide tribünlerin boş olmasıydı.E-bilet sisteminin taraftarlara Eziyete dönüştüğünü Türkiye'de Kulüp başkanları Ve Tff yönetcileri hariç herkes görüyor.İnsanlar bu sisteme ayak uydurmak istemiyor.Ne kadar takımını sevsede sisteme karşı geldiği için canı kadar sevdiği tribünlere girmek istemiyor.
Derbide seyirci sayısı yaklaşık 6bin civarıydı.Bunun 2000 küsürü Demirspor taraftarlarına aitti.
Stadın kapasitesinin 16bin oldugunu düşünürsek bugüne kadar oynanan Adana Derbilerindeki en düşük seyirci rekoru kırılmıştır.
Yarın birgün birileri çıkıp Ebilet geldi bakın derbide olay olmadı açıklaması yaparsa onlara verilecek ilk cevap İki tarafın tribün liderlerinin maçtan günler önce verdiği sağduyu çagrısı olacaktır.
Stadlarda seyircileri maçlardan kaçırıyorlar ve bu devam edecek. 
Böyle yaparak olayları azalttıgını zannedenler yanılıyorlar.
Şimşekler Grubu üzerine düşeni yine fazlasıyla yapmıştır.
Maçtan önce futbolculara moral vermek için tesislere gidilmiş , güzel bir hava yakalanması sağlanmıştı (ben böyle düşünüyordum ama yanıldım.Bir tesis ziyareti daha ters tepti).
Takımdaki oyuncularımızın çogu bir çok takımda oynadılar geçmişte , tesislerdeki atmosferi başka hiç bir takımda yaşamamışlardır.Yapacak birşey yok bu saatten sonra canları sağolsun.

Bu maçtada Emniyet tel örgülere pankart asılmasına izin vermedi.
Günlerce ugraşılıp bu maç için hazırlanan sopalı pankartların açılmasına müsade etmediler.
İnsanları korumak için stada gelen bu insanlar artık birer gardiyan misali , maç boyunca tel örgülerin önünde gezip bizlerin yüzlerine çok kötü insanlarmışız gibi hatta katilmişiz gibi bakıyorlar.
Bu kişilerin yaptıkları suç değil de nedir?
Sen zaten maç boyunca kameralardan insanların agızlarının içlerine kadar giriyorsun , bu yetmiyor ama size gelip birde tellerden bizlerin suratlarına imalı imalı bakıyorsunuz.
Amaç artık insanları korumak değil direk kişileri suçlamak.
TRİBÜNDEKİ İNSANLARA SUÇLU GÖZÜYLE BAKMAKTAN VAZGEÇİN ARTIK.
Hüküm sürdügünüz bu saltanatın bir gün elbet bitecegini bilin isterim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder