Sayfalar

23 Ekim 2014 Perşembe

FEDERASYONDAN E-BİLET AÇIKLAMASI

Son dönemde bazı medya organlarında stadyumlardaki seyirci sayısındaki düşüşün tek nedeni olarak elektronik bilet uygulaması gösterilmektedir.
Öncelikle elektronik bilet sisteminin seyirci sayısındaki düşüşün tek nedeni olarak kabul etmemizi sağlayacak bir bilimsel veri bulunmadığını kamuoyunun dikkatine arz ederiz. Seyirci sayıları başta bilet fiyatları olmak üzere, oynanan müsabakaların gün ve saati, hava durumu, stadyuma ulaşım koşulları, oynanan futbolun kalitesi ve stadyum konforu gibi pek çok faktöre bağlı ve ölçüm yapılması oldukça zor ve zaman isteyen bir alandır. Tüm bu verilerin Federasyonumuz tarafından detaylı olarak değerlendirildiğini ve karşılaştırmalı olarak incelendiğini belirtmek isteriz.
Elektronik bilet sistemi öncelikle bir teknoloji hamlesidir ve yerleşik bazı alışkanlıkları değiştirmektedir. Her büyük değişimde olduğu gibi, değişime alışmanın zaman aldığı bu dönemde futbolun tüm paydaşlarının elektronik bilet sistemine destek olmaları tek talebimizdir.  
http://www.tff.org/default.aspx?pageID=285&ftxtID=21621


Futbol Federasyonu birkez daha herkesin gözüne baka baka yalan söylüyor.
Tribünlerdeki boşluğun ebilet yüzünden olmadıgını , kötü futbol ve diğer saha dışı faktörlerin bunda etkili oldugunu savunuyor.
Hatta ebiletin her geçen gün yükselen bir ivmesi oldugunu belirtiyor.
Yazık ulan size herkesin gözünün içine baka baka bu yalanları nasıl söyleyebiliyorsunuz.
Arkanızdaki rüzgar birgün ters dönecek.
O zaman hergün sizlerden itiraflar duyacagız.
Ama bunlar sizlerin şerefsiz oldugu gerçeğini değiştirmeyecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder