Sayfalar

17 Ekim 2014 Cuma

SABRIMIZ TÜKENİYOR !!!

5 Ekim 2014 tarihinde oynanan  Adana Demirspor – Kayserispor müsabakasının 39. Dakikasında hızlı hücuma çıktığımız bir pozisyonda oyuncumuz Tayfur Bingöl önünde seken topu diz hizasında kontrol ettiği sırada,  Kayserispor futbolcusu Alper Uludağ  kontrolsüzce oyuncumuzun üzerine  düşerek kafasını ayağına çarpmıştır! Maçın hakemi Ali Palabıyık eşi görülmemiş bir karar ile oyuncumuzu Kırmızı kart ile cezalandırmış ve oyundan ihraç etmiştir. 

Bu dakikadan sonra müsabakayı hakemin maçın sonucuna etki eden, futbol adına utanç verici olduğunu düşündüğümüz kararı ile 1-2 kaybetmiş bulunmaktayız. Maçın görüntülerinin yer aldığı tüm spor yayınlarında hakemin hatalı bir karar verdiği, bu kararı ile maçın sonucuna direk olarak etki ettiği açık bir şekilde ifade edilmiştir. 

Bu bağlamda Adana Demirspor Kulübü olarak 3 puanımızın haksızca elimizden alındığı, aynı hafta oynanan farklı bir müsabakada, daha sert olduğunu düşündüğümüz bir müdahale sonucu cezalandırılan ve oyundan ihraç edilen oyuncu ile oyuncumuza verilen 2 maçlık cezanın aynı oluşunun bile büyük bir yanlış olduğu düşüncesi ile PFDK’ ya gerekli itirazları yapmış bulunmaktayız. TFF tarafından İtirazımıza cevap olarak gönderilen 16 Ekim 2014 tarihli resmi yazı ile ilgili yorumda bulunmak istemiyor, olayı kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Çünkü,  bir yorumda bulunursak ‘’Duymayan, Görmeyen, Konuşmayan’’ kişilerce yeteri kadar kirletilmiş olduğunu düşündüğümüz, zor günler geçiren ülke futboluna bir darbe de biz vururuz endişesini yaşıyoruz.   
Saygılarımızla,

http://www.adanademirspor.org.tr/haber-detay.asp?newID=1719&newTitle=SABRIMIZ%20T%DCKEN%DDYOR

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder