Sayfalar

15 Ekim 2014 Çarşamba

SIRBİSTAN - ARNAVUTLUK MAÇINDA BAYRAK OLAYLARI

Futbolda, 2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri I Grubu'nda Sırbistan ile Arnavutluk arasında dün gece oynanan karşılaşmanın 44. dakikasında uzaktan kumandalı bir helikopterle sahaya Kosova'yı da kapsayan ''Büyük Arnavutluk haritasının" yer aldığı bayrağın bırakılması üzerine olaylar çıkmıştı.
UEFA'nın 'en kritik maç' ilan ettiği Sırbistan-Arnavutluk maçı, saha içinde çıkan olaylar nedeni ile tatil edildi. Maçın 42. dakikasında stadyum dışından saha içine yollanan gökyüzü kamerasına asılı (drone) Arnavutluk bayrağı saha içini ve tribünleri karıştırdı.
Maçın oynandığı sırada stadyum üzerinde dalgalanan ve sahanın içine kadar giren bayrağın, Sırp futbolcu Stefan Mitrovic tarafından yakalanıp indirilmesene Arnavut Milli Takımı futbolcuları müdahale etti. Çıkan olaylarda 2 futbolcu yaralandı.

UEFA MAÇI TATİL ETTİ
Arnavut futbolcuların Mitrovic'in üzerine yürümesi sonucu Sırp futbolcular ve Arnavut futbolcular arasında saha içinde kavga çıktı. Saha içinde çıkan bayrak kavgasına yedek oyuncular ve taraftarlar da dahil olunca hakem maçı durdurdu. Soyunma odasına giren maçın İngiliz hakemi Martin Atkinson olayların devam etmesi nedeniyle ve güvenlik gerekçesiyle maçı tatil etti. UEFA da açıklama yaparak maçın tatil edildiğini duyurdu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder