Sayfalar

15 Şubat 2016 Pazartesi

1461 GALİBİYETİNİN DEĞERLENDİRMESİ


Ptt 1.Ligin 21. Hafta mücadelesinde evimizde 1461 Trabzonspor'u 3-1 maglup etmeyi başardık.Galibiyeti getiren golleri Ferreira , Tiago ve Burak Çalık attı.1461 takımının golünü ise Ozan Tahtaişleyen kendi kalemize attı.Bu galibiyetle birlikte puanımızı 35 yaptık ve bu haftayı 4. sırada tamamladık.1461 Trabzonspor takımı ise 20 puanda kaldı.

Geçen hafta Bolu karşısında tutuk bir futbol oynayan ve mağlup ayrılan takımımız bu maglubiyeti telafi etmiş oldu.Bolu maçında eksikliği belli olan Burak Çalık Trabzon karşında sahadaki yerini aldı.
Burak bu maçıda bos geçmedi ve takımımızın üçüncü golünü attı.
Onun sahada olması takım arkadaşlarına ve tribünlerdeki insanlara kazanma hırsı ve galibiyet inancı veriyor.Yokluğunda ise Adana Demirspor normal potansiyelinden %30 daha düşük bir performans sergiliyor.Burak Çalık şuana kadar 10 gol 4 asistle kariyerinde Altay'Dan sonraki (12gol) en parlak sezonunu yaşıyor.

Osman Hoca maçtan sonra yaptığı açıklamalarda Yerel basının Bolu maçından sonra yaptığı yanlışlardan bahsetti.Burda yerel basın ayrıştıran değil birleştiren olmak zorunda.
Ortaya çıkan kötü bir sonuçta Hoca ile ikili diyaloga girmek hem basına hemde Adana Demirsporumuza zarar verecektir.Bunlardan kaçınılması gerekir.
Takım stresli bunun başlıca nedenlerinden bir tanesi , oyuncuların Türkiye'nin en dolu tribünlerinden birisinin önüne çıkıyor olmasıdır.Ptt 1.Ligi falan örnek vermeyeceğim , herkes takip ediyordur Süper Ligi İstanbul takımları hariç hangi takım bu kadar dolu tribüne oynuyor.
Osman Hoca Takımda stres oldugunu da belirtti bence takımdaki stres kazanma stresi olmalı ve bunu olumlu yöne çekip kazanmak bu stresi yenmenin en kolay yoludur.1461 maçında bunu başardık bundan sonraki maçlarda da başarmamak için hiç bir neden yok.

YAZININ TAMAMI İÇİN : http://www.mavisimsekler.com/adana-demirspor/burak-calik-takimin-itici-gucu.html

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder