Sayfalar

29 Şubat 2016 Pazartesi

HER PUAN ALTIN DEĞERİNDE


Ptt 1.Lig'de 23. hafta maçında (38) aynı puana sahip 2 takımın zevkli maçında 1-1'lik beraberlik çıktı.
İlk yarı 0-0 bitti.İkinci yarıda Emre Akbaba ile ile öne geçen Alanya'ya 89. dakikada Pote ile karşılık verdik.
Defansımızda Ozan Tahtaişleyen cezası nedeniyle bu hafta oynamadı.Onun bölgesinde bu maçta Onur Akbay oynadı.Defansın göbeğinde Ferreira-Onur ikilisi başarılı bir şekilde mücadele etti.Sol tarafta Şenol , Sağ tarafta Mahmut oynadı.Mahmutun maç boyunca olumlu bir hareketi olmadı.
Yediğimiz golde de Ahmet , Emre tarafından madara edildi.Sonucunda da golü yedik.Mahmut bu takımın anca U-21 kadrosunda oynar.Başkada bir yerde oynayamaz.

Attamah-Moro ikilisinden birisinin artık kesik yemesi gerekiyor.Kesik yiyecek olan kişide Moro olur , Attamah hucüma daha çok katkı yapıyor.Moro ile birlikte takımımız beşli defans gibi oynuyor.
Attamah zaten orta sahayı toparlayan oyuncu , moro da daha çok defansa yaslanıyor yardım ediyor.O yüzden Moro'nun yerine bence İbrahim Dağaşan oynamalı.Yani Moro'nun yerine oynayacak olan adam her kimse ileriye yardımcı olmalı.Tamamen pasa dayalı oynuyoruz bunun %60 kendi sahamızda oynanıyordur büyük ihtimalle.

Dün Hüseyin Kala'yı maraton tribünü ıslıkladı.Hüseyin oyunu Alanyaspor kale arkasından terketti.Alanyaspor Kalecisi Haydar , Hüseyini sakinleştirmeye çalıştı.Haydar Maraton tribününe sakin olmaları yönünde işaret yaptı.Hüseyin kale arkasındaki Demirspor taraftarlarına dönüp formadaki Adana Demirspor armasını öptü.Kapalı tribünün önüne gelince bize dönüp ''GERÇEK TARAFTAR SİZSİNİZ'' DİYE AVAZI ÇIKTIĞI KADAR BAĞIRDI.Tribünün en üstündeydim bu sesi çok rahat bir şekilde duydum.Hüseyin Kala'nın verdiği bu tepki (aslında kötü bir hareket yada tribünlere el kol hareketi yapmadı) gayet normal ve seviyeli olan bu tepki haklıydı.Sahada oynayan futbolcuyu ıslıklamak oyuncuyu Demirspor'dan ve oyundan soğutuyor.Maraton tribünü bunu her zaman yapıyor.Yakın geçmişte Erçağ Evirgen'e bir önceki dönemde Erman Özgür'ü maç içerisinde ıslıklayıp , oyundan düşürmüşlerdi.Hata yapan her oyuncu böyle tepkilerle karşılarşırsa kimse takım içinde sorumluluk almak istemez , saha içinde hata yapmamak adına tamamen hatalı oynar.
Maraton tribünü bunu her zaman yapıyor alışkanlık haline getirdi.Bu takım pazartesi günü Gaziantep'te kısa bir süre ıslıklandı.Ordaki ıslıklamanın sebebi de rakibe kurulamayan baskıydı.
Sanırım tribünde oturan bazı arkadaşlar bizim takımı Barcelona ile karıştırıyorlar.Kağıt üzerinde iyi oyunculara sahibiz ama onlarında yapacakları bu kadar.
Ayrıca Hüseyin alınıp yerine Kenan alındı.oyuna girdikten çok değil sadece 5 dakika sonra kırmızı kart yedi.Müdahele ettiği oyuncu sahayı sedyeyle terketti.Böyle bir müdahelenin hiç bir gereği yoktu.Takımı eksik bırakmaya hakkı yok.PARA CEZASI VERİLMELİDİR.

Kalede artık bir kalecimiz var diyebiliyoruz.Kurtardığı çok önemli pozisyonlar vardı yine.
Alanyaspor kalecisi Haydar'ı da tebrik etmek istiyorum.Tiago'nun serbest vuruşunu harika bir şekilde çıkarttı.
Oyuna ikinci yarıda dahil olan İbrahim Dağaşan ve Anıl Taşdemir oyunun gidişatı değiştirdiler.
Beraberlikte bu iki oyuncunun sahaya koydukları ağırlıklarının payı çok büyüktü.

Çok zorlu ve zevkli bir maçta sonra sahadan beraberlikle ayrıldık.Bu puan ilerleyen haftalar için çok önemli olacak.Zorlu maçlardan geçiyoruz ve her puan altın değerinde.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder