Sayfalar

3 Şubat 2016 Çarşamba

SOSYAL MEDYA'NIN ADANA DEMİRSPOR'A ZARARI ?

İLK ÖNCE ŞUNU SÖYLEMEK İSTİYORUM SOSYAL MEDYA ÇOK YARARLI BİR PLATFORM , AMACINDAN ÇIKARILMADIĞI SÜRECE...

Sosyal Medyada taraftarlar sahibi oldugu bir hesabın attığı twet kulübün ve Demirspor taraftarlarının başını belaya soktu.
Cumartesi günü Bursa-Amed maçında , Amedspor'a dilenen başarı , altına yazılan halkın için saldır yazısı ve sonrasında sayfaları begenmeyenler siktirsin gitsin yazıları...
Futbolsuz geçen bu hafta sonunda Demirspor taraftarının uğraştığı boş şeyler halini aldı....
Sosyal medya tarafından Adana Demirspor kulübü ve taraftarları terör yandaşı olarak yankı buldu...
Bu paylaşımın yapılması tamamen yanlıştı...
Eğer Amedspor'a başarı dileniyorsa  , altına halkın için saldır yazılarak takımın olduğu bölgeden dolayı ona ayrı bir anlam yüklemeye çalışılmıştır bu açık ve nettir.Ve bu yanlıştır.
Bu ayrım kulübümüze zarar verir.Bu ayrım Türkiye üzerinde yaşayan çeşitli ırkların bölünmesi anlamını taşır ve Ülkemiz bütünlüğüne zarar verici bir hamledir.Zor , sıkıntılı ve hassas bir dönemden geçen Türkiye için ayrımcılık çağrıştıran bir yazıdır bu yazılanlar.
Ülkemizdeki kardeşlik havasına zarar verici hareketlerdir.
Binlerce takipçisi olan bir Demirspor hesabı bu tarz bir paylaşım yapamaz.Yaptığı takdirle son 3 gündür yaşanan olaylarla suçlanır hem kulüp hemde taraftarlar.Çok geniş bir taraftar kitlesine sahip olan bir takımın insanlar tarafından yanlış tanıtılmasına vesile olmuş olursunuz.
Pazar günü akşam Kulüp resmi hesabımız , Başkanın kendi hesabı ve Şimşekler grubu resmi hesabı sosyal medyadan gelen yoğun tepkilerden sonra Açıklama yapmak durumunda kaldılar.
Adana Demirspor'un Cumhuriyetin temel ilkelerine bağlı olduğu ve Atatürk'ün izinde olan bir kulüp olduğu açıklamaları yapıldı.
Bu yazılanlardan etkilenen ve eleştirilerin odağı olan bir diğer kişi ise Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü oldu...Mhp'nin muhalif kanadı tarafından kardeşinin başkanı oldugu kulüp terör propagandası yapıyor olarak gösterildi.Ve Sözlü kardeşlerin ikisine de bunlar üzerinde yüklenildi.(Parti yada başkanlarla işim yok tek derdim bu yanlış yazılar yüzünden Demirspor'un zarar görmesidir.)
Bu yazılanlar elbetteki hükümet cephesinden de görülmüştür.Onlarında ellerine Demirspor'un başarıslığa ulaştırılması için bir koz haline geçmiştir.İlerleyen süreçte bu yazılanlardan Demirspor kulübünün bir zarara uğrayıp uğramayacagını hep birlikte göreceğiz.

Adana Demirspor kulübünün ve şimşekler Grubunun resmi hesapları aşağıdaki gibidir. :

Adana Demirspor Kulübünün resmi facebook sayfası : https://www.facebook.com/AdsKulubu/?fref=ts  (Adana Demirspor Kulübü)

Adana Demirspor Kulübünün resmi twitter adresi : https://twitter.com/AdsKulubu  (@AdsKulubu)

Şimşekler Grubu Facebook hesabı : https://www.facebook.com/SimseklerGrubu1986/?fref=ts (Şimşekler Grubu )

Şimşekler Grubu twitter hesabı : https://twitter.com/Halkin_Takimi (@Halkin_Takimi)

Amedspor takımının da sosyal medya tarafından insanlara yanlış tanıtıldıgını düşünüyorum.
Amedspor adı üzerine açılmış 3-4 tane geniş takipçili taraftar hesapları var ve bunlar kulübün resmi yayın organıymış gibi gösteriliyor.Amedspor'un twitter ve facebook'taki resmi hesapları yani kulübün resmi hesapları ''Amedspor021'' isimli hesaplardır.
Kulüp kendi hesaplarından da açıklamalar yapmasına rağmen kimse bunları görmüyor ve diğer hesapları yazdığı yazılar üzerinden takım ve kulüp zan altında bırakılıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder