Sayfalar

21 Şubat 2016 Pazar

TFF/MHK SİYASETİN KUCAĞINDADIR

Siyasetle yönetilen TFF ve MHK dün gece oynanan Galatasaray - Trabzonspor maçında Hakem Deniz Ateş Bitnelle birlikte futbolumuz ve hakemlerimiz kümeye düşmüştür.
Yalnız dün akşam  hakem olayları dün sadece bu maçta yaşanmamıştır.
Hakemin birisi Türkiye'nin gözleri önünde bir maçı katletti GS-TS maçı oynanırken aynı saatlerde Ptt 1.Lig'de Alanyaspor-Altınordu maçı oynanıyordu.
Uzatma dakikalarında Altınordu gol atarak skoru 1-1'e getirdi ancak hakem Bülent Birincioğlu bu nizami golü öncesinde faul yapıldığı gerekçesiyle iptal etti , Sonrasında gelişen atakta Alanyaspor 2. golünü attı.
Alanyaspor kazandırıldığı bu maçla zirvede tutundurulmuş oldu.
Mhk başkanı eski hakem Kuddusi Müftüoğlu Alanya doğumlu bir insandır ve zaman zaman Alanyaspor'un iç saha maçlarında tribünde yer alıyor.
Mhk'nın ne kadar siyasetin içinde oldugunu herkes çok iyi biliyor.
Tff başkanı bu ülkede Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla göreve gelmiştir.Mhk'da tff'nin içindeki bir kurumdur ve bu kurumun içine getirilen insanların göreve gelmesinde yine Akp hükümetinin parmağı vardır.
Akp'nin bakanlarından birisi olan Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğl'u , Kuddusi Müftüoğlu'nun MHK başkanlığına getirilmesinde direk bir etkisi olmuştur.Ve Mhk başkanlığına getirilmesini sağlamıştır.Aynı bakan bu sezon Alanyaspor'un bir çok transferinde devreye girmiştir ve bedelsiz olarak kulübe kazandırmıştır.
Bakan'ın Alanyaspor'u bu kadar çok sevmesinin sebebi kardeşinin Alanyaspor'un başkanı olmasıdır.
Böyle bir ortamda kimse temiz futbol temiz hakem beklemesin.
Ligin boyu kısaldıkça hakemler bazı takımları korumaya ve kollamaya devam edecektir.
Bizim geçen senelerde canımız çok yandı bu sene bunlara izin vermemiz lazım

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder