Sayfalar

15 Nisan 2016 Cuma

ATTAMAH'IN PERFORMANSI - ATTAMAH'IN GELECEĞİ


Transfer haberleri sezon içerisinde çıkarıldığı zaman , transfere adı karışan oyuncu da haliyle performans düşüklüğü yaşayabiliyor.Hatta bu durum bazı oyuncularda performans düşüklüğünden dolayı transferinin iptal olmasına sebep oluyor.
Örnek verecek olursak , hemen yanı başımızdaki Adanaspor'dan örnek vereyim : kadrosunda 3-4 sene önce Okan Salmaz isiminde genç bir oyuncuları vardı.
Hızı , süratı , tekniğiyle sahadaki arkadaşlarından birkaç adım önde olduğunu herkese gösteriyordu.Neticesinde dikkat çekmeyi başardı.Sonrasında Milli takıma çağrılma olayları ve Okan ününe ün kattı.Galatasaray ve diğer Süper Lig takımları Okan için 5 Ocak stadına hoca yollamaya başladığı andan sonra Okan'da da düşüş son sürat başladı.
O kada transfer haberinden sonra Şimdilerde nerede diye soracak olursanız , Okan şimdilerde Anadolu Selçukluspor'da forma giymeyi çalışıyor.

Okan Salmaz olayı , Demirspor'da Attmah'ta yaşanır mı ? 
Bence yaşanması zor.
Okanın düşüşündeki temel etkenlerden bir tanesi bu tarz haberleri kaldıracak kapasitesinin mental açıdan olmadığıydı.Bunu zaten tRAnsfer haberlerinden sonra sahadaki oyunuyla herkese göstermişti.Gün geçtikçe performansı düşmüştü.
Attamah genç yaşına ragmen Uluslararası turnuvalarda kendisini gösterebilmiş , 1994 doğumlu olmasına rağmen Ülkesi Gana'dan binlerce kilometre ötede uyum sorunu yada farklı bir ülkeye adaptasyon sorunu yaşamadan kariyerine devam etmiş birisidir.
Attamah içinde transfer haberleri sezon başından bu yana sıkça çıkıyor.
Oynadığı futbol elbetteki üst liglerdeki bazı scout ekibine sahip takımların dikkatini çekiyor.
Gelecek vaad eden bir futbolcu , geldiği günden bu yana kendi değerini katlamış (şuandaki transfermarkt değeri 1,5 milyon euro ) üzerine katarak kariyerine devam ediyor.
Bu performansla Adana Demirspor'da uzun yıllar kalmasını beklemek hayalden başka birşey değildir.
Adana Demirspor elini çabuk tutup devre arası sözleşme imzalamış olsaydı , bu sezon sonu elinden kayıp gidecek olan yıldızından para kazanma şansına sahip olabilirdi.
Bunu yapamadığı içinde elindeki oyuncuyu , geçmiş yıllarda Raheem Lawal'da olduğu gibi birkez daha yanlış hamlelerle kaybetmiş olacak.

Denizlispor maçında taraftarların hedefinde olan isimlerin en başında sanırım Attamah vardı.Takım golü yemeden öncede topla buluştugunda taraftarlar homurdanmaya başladı , yenilen golden sonra ise bu daha da ayyuka çıktı.Verilen tepkilerin odağındaki isim Attamah olmaya başladı.Ayagına her top geldiğinde ıslıklanmaya başladı.
Attamah Hazirandan sonra serbest kalacak bir oyuncu şimdiden bir yerlerede söz kesmiş olabilir.Artık günümüzde bu tarz transfer oluyor ve doğal karşılanıyor.
Oyuncuların ben artık transfer oldum kendimi seneye diğer takıma saklayayım sakatlanmayayım düşüncesiyle oynamaları transfere gölge düşürür.Ve oynadığı takıma bir nevi ihanet etmiş zarar vermiş olur.
Takımın genelindeki düşüş Attamah'ta var maalesef ki.
Yerel ve ulusal medyada çıkan transfer haberleri Adana Demirspor taraftarlarını olumsuz etkiledi.Dün akşam Attamah'a verilen tepkide bunun sonucunda ortaya çıktı.
Yanlış bir tepkiydi çünkü ligin ilk yarısında taraftarlar tarafından en çok sevilen oyunculardan birisi  Attamah'tı.Dün verilen tepki yersiz ve gereksiz oldu.
Sezon bitince gittiğinde bir çok kişi üzülüp gitmeseydi diyecek...


“Başarı için kendi kararlılığın, diğer her şeyden daha önemlidir.” Abraham Lincoln

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder