Sayfalar

19 Nisan 2016 Salı

AZİZ YILDIRIM VE FUTBOLCULARA DAİR AÇIKLAMAMIZ


AZİZ YILDIRIM VE FUTBOLCULARA DAİR AÇIKLAMAMIZ
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım dün yaptığı basın toplantısında kendi takımının ve taraftarının durumunu değerlendirirken Adana Demirspor ve Adana Demirspor Taraftarı ile ilgili açıklamalarda bulunmuş.. Adana Demirspor ile ilgili açıklamalarına tamamen katılıyoruz.. Bu tespitlerin tarafsız bir insan olarak Fenerbahçe Başkanı tarafından yapılması son derece önemli.. Umarız ismi geçen kurumlar bu ayrımcı tutuma bir son verir ve tarafsızlık ilkesine geri dönerler.. Bununla birlikte isterdik ki Sayın Aziz Yıldırım Adana Demirspor Taraftarının Denizli maçındaki tepkisini yorumlamadan önce bu konuyu iyi bir analiz sonucunda değerlendirsin.. O zaman şunu görecekti ki kendi taraftarının Mersin maçındaki tavrıyla Adana Demirspor Taraftarının tavrı arasında bir uçurum var.. Kesinlikle kesişmeyen ve ortak noktası olmayan 2 davranışı birbirinin aynı gibi gösterip öyle yorumlamak hiç doğru değildi.. Çünkü;
ADANA DEMİRSPOR TARAFTARI bu ülkedeki kulübüne en bağlı en vefalı ve en sabırlı birkaç kulüp tarafından biridir.. 21 yıldır Süper Lig de olmamasına rağmen 3.ligde 10 bine 2.ligde 15 bin taraftara oynayan bir kulüpten bahsediyoruz.. Bu kadar başarısızlığa ve yanlışlara rağmen PTT 1.ligde passolig kart almada 1.sırada olan ve 12-13 Süper lig takım taraftarını geride bırakan bir taraftardan bahsediyoruz..
Fenerbahçe takımı aldığı o kadar şampiyonluğa ve kupalara rağmen şampiyonluk yarışında sadece 5 puan geride kaldı diye Mersin maçında statta bir tepkiyle karşılaştı.. 21 yıldır Süper Lig görmeyen bir takım taraftarıyla kendi taraftarını kıyaslamak biraz abesle iştigal bir durum.. Sadece geçen sezondan örnek verecek olursak; şampiyonluk yolunda rakiplerinden 4 puan önde olan takımımız bir düşüş yaşamış ve maalesef son haftalarda ilk 2 ye giremeyip play off a kalmıştı.. ve play off maçında Antalyaspor a elenmiştik.. Ama buna rağmen o takım hiçbir maçta Denizli maçındaki gibi protesto edilmemiş, her maç sonuna kadar sahip çıkılmıştı.. 
Çünkü Adana Demirspor Taraftarı hiçbirzaman sonuca ve skorlara not vermemişti.. Not verirken aldığı tek baz; aldıkları yüz milyarlar karşılığında bunu ne kadar hak ettikleri ve giydikleri o şanlı forma için sahada ne kadar savaştıkları olmuştu.. Geçen yıl ki takımda bulunan futbolcular yürekten, gönülden savaştıkları ve yeri gelip te Demirsporlu bir taraftar gibi alınan mağlubiyet sonucu gözyaşı döktüğü için onlara herzaman ve her ortamda sahip çıkılmış ve sonuna kadar desteklenmişti.. Bundan sonra da herzaman iyi niyetlerimiz ve dualarımız onlarla olacak.. Bu sezon ki takıma gelecek olursak; tamamen şampiyonluk parolasıyla kurulan bir takım ve sözleşmelerinde geçen yılki futbolcuların aldığı paranın 2-3 katına imza atan futbolcular var.. Kalitesine bakıldığında ligi domino etmesi gereken bu takım Adanasporun 8-9 puan önünde ligi sürdürürken geldiğimiz noktada tam 13 puan gerisinde.. yani 21-22 puanlık bir kayıp.. Aynı durumu bu büyük paralarla Sayın Aziz Yıldırım yaşasa ve şampiyonluk yarışında Beşiktaş'ın 8 puan önünde iken 13 puan gerisine düşse ne yapardı acaba.. yada kendi taraftarı.. Aziz Yıldırımı tanıyan herkes bilir ki bunu yaşatanları en ağır şekilde cezalandırır ve hepsini kulüpten kovardı.. Rakibine göre 21-22 puanlık kayıp dışında son haftalardaki isteksiz futbol, sahada savaşmama, aldığı büyük paraların hakkını vermeme, takım içindeki futbolcuların dışarda başkalarının yanında birbirinin arkasından konuşması, kendi takım arkadaşını şikayet edip satması, sürekli takım içinde yaşananların dışarı sızması gibi durumlar yaşansa Kadıköy'de taş üstünde taş kalmaz ve başı da eminiz Sayın Aziz Yıldırım çekerdi.. O yüzden hiçkimse kalkıpta kendi taraftarının tavrını anlatırken bizim durumumuzla kıyaslama yapmasın.. Sürekli Süperlig şampiyonlu olan, Türkiye Kupası kazanan, Avrupa da iyi giden bir takım taraftarıyla 21 yıldır Süper Ligi görmemiş takım taraftarının benzetmesi çok komik oluyor.. 
Ayrıca maç içinde tüm stat olarak futbolcuların isteksiz ve gayri ciddi futbolu tepki görmüştür.. Aziz Yıldırımın belirttiği Yönetim İstifa tepkisi stadın çok küçük bir bölümünden gelmiş, kendisinin dediği gibi öyle tüm stadın tepkisi filan olmamıştır.. GFB nin hemen her maç kendi aleyhinde tezahürat yapması ile 7-8 bin kişinin geldiği Denizli maçında bir birikimin etkisiyle sadece 50-100 kişinin tepkisini benzetmekte başka komik bir durum.. Kendi durumlarını savunabilmek için bu alakasız benzetmeyi yapmakta hiç doğru olmadı.. O yüzden isterdik ki Sayın Aziz Yıldırım bu şehir ve bu kulüpte yaşananları iyice analiz edip yorumlarını ona göre yapsaydı, çok daha isabetli ve doğru olurdu..
Son sözümüz de Adana Demirsporlu futbolculara; yukarda zaten tepkilerin ve bu patlamanın nedenini belirttik.. Sakın bizi enayi yerine koymayın, sizle dışardaki hayatınızda görüşmesekte herşeyi duyuyoruz, herşeyi biliyoruz.. Gerçek bir takım olmak kendi arkadaşlarını satmaktan geçmez.. Gerçek bir takım olmak Balıkesir maçının bitimindeki gibi malzemeciyi, doktoru, hocaları çağırıp kenetlenerek tek yumruk olmaktan geçer.. Kendi takım arkadaşlarının hatalarının çözümünü sadece kendi takımının içinde aramaktan geçer.. Bazı hataları görmezden gelerek takım arkadaşını kucaklamaktan geçer.. işte ancak bu şekilde hedefe ulaşacak bir takım olursun.. Taraftarın bu sıradışı tepkisiyle Balıkesir maçındaki kenetlenme oluştuğuna göre ne mutlu Adana Demirspor Taraftarına.. Keşke bunları çok daha önceden kendiniz düşünseydiniz de şu an lider olan malum takımın yerinde siz olsaydınız.. Onları öyle sıralamada sizin üstünüzde görünce hemde 8 puan geriden gelip, hiç mi canınız yanmadı.. hiç mi isyan etmediniz.. Daha önce siz düşünmüş olsaydınız bunu geçen yıl ki takımdan çok daha fazla sevilir, çok daha fazla sahiplenirdiniz.. Unutmayın Adana Demirspor Taraftarı sahadaki mücadelenize, o forma için savaşınıza ve aldığınız paranın ne kadar hakedildiğine not verir.. Alanya maçında İnanılmaz mücadele ederek 10 kişiyle beraberliğe rağmen alkışlanan sizlerdiniz.. daha birçok örneği var bunun..
Bundan sonraki maçlarda BİZİ SEVMEYİN, BİZE KARŞI SİZ DE TAVIR YAPIN AMA ALDIĞINIZ TRİLYONLARIN HAKKINI VERİN..
Sizden tek istenen bu.. fazlası değil..
ŞİMŞEKLER GRUBU

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder