Sayfalar

25 Nisan 2016 Pazartesi

EFSANE GERİ GELDİ : KOCAELİSPOR


2 yıldır mücadele ediyordu Bölgesel Amatör ligde , 20 bin küsür seyirciyle rekor kırıyor , Bir Amatör lig maçı onların sayesinde ulusal bir spor kanalında canlı yayınlanıyor , Taraftarının gitmediği deplasman , deplasman dediğimize bakmayın , barakadan stadlarda takımlarına sahip çıkıyorlardı...
5 yılda 4 lig birden düşerek Amatör ligin yolunu tutan takımı şehirden silmek için Belediye tarafından ve şehirdeki ileri gelenler sözde ''BİRLİK'' olup başka bir takıma destek veriyor ancak onların bu desteği Gerçek Kocaelispor taraftarını takımına daha çok bağlıyordu.
En kötü gün bugünse bugün daha fazla Kocaelisporluyuz diyerek takımlarına geride kalan 2 yılda Amatör ligde daha da sahip çıktı.
Lig devam ederken protokol tribününün boş bırakılmasından şikayet eden Başkan , daha sonra aldığı kararla bu tribüne minik Kocaelispor taraftarına bırakmayı uygun gördü.
Gelecek nesilin başka sevdalara gitmesine değil kendi şehrinin takımını tutmasını , hemde bunu stadda desteklemesini sağladı.
Şampiyonluk için Sultangazi ile oynaması gereken Kocaelispor , maçın oynanacağı Eskişehir'de de yalnız bırakılmıyor ve 15.000 taraftarıyla şov başlıyordu.
İlk yarının son dakikalarında Sinan Pektemek sahipsizliğin kapılarını kırıyor , ikinci yarıda ise Hamza Mutlu attığı golle profesyonel liglerin kapısını parçalayarak , bir şehri bayram yerine çeviriyordu...
Hoşgeldin Kocaelispor , Hoşgeldin Hodri Meydan...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder