Sayfalar

25 Nisan 2016 Pazartesi

DEMİRSPOR'DA İŞLER NEDEN YOLUNDA GİTMİYOR ?

DEMİRSPOR'DA İŞLER NEDEN YOLUNDA GİTMİYOR ?

Bunun için kasedi başa sarmamız lazım : Olaylara son haftalardaki puan kayıplarıyla değil , daha da öncesine sezon başına hatta sezon başı kampına gitmemiz lazım.
Osman hocayla başlanan sezona , kamptan atılan fotolarda gördüğümüz bir kişi vardı.Futbolcu transferlerinde hocaya yardımcı olan bu kişi sonrasında ne oldugunu bilmediğimiz olaylardan sonra  takımdan yollandı...
O gittikten sonra takımda ortam gerilmeye , olaylar yaşanmaya başladı.Osman hoca istifa etti geri dönderildi bu kararından.
Devre arası geldi ve Osman hoca takımdan bir çok oyuncuyu kendisine ihanet ettiği gerekçesiyle takımdan yolladı.Yerlerine başka oyuncular aldı.
Devre arası transfer dönemi gelmeden , yönetimin aklına kim girdiyse Kuveyt liginde oynayan Tiago bir anda Demirspor'un gündemine geldi.Yüklü müktarda bir para karşılığı takıma kazandırıldı.
Oyuncuyu teknik direktör değil yönetim aldı.
Osman Hoca  bir anda elinde istemediği ancak oynatmak zorunda oldugu Ptt 1.lig yıldızı buluverdi.
Mecburen oynattı...
Süreç işledi ve zaman geçti Başkan sahada oynanan oyundan memnun kalmadığını söyleyerek  son 7 haftada 5 galibiyet alan Osman Özköylü'ye yol verdi ve takımdan yolladı.
Sonra başkan birilerinin aklıyla gitti Tayfur Havutçu'yu mezardan çıkartıp Demirspor'un başına getirildi.Tayfur hoca 3 maglubiyet  ve 2 beraberlikle takımı şampiyonluk yarışından kopararak çıktığı mezara Demirspor'u bırakıp gitti.

Sahada görünen net bir durum var : Oyuncuların arasında sorunlar var.
Sezon başında canla başla mücadele eden oyuncular şuanda yokları oynuyorlar.
Takımın içinde neler döndüğünü bilmiyoruz.
Bazı oyuncular takıma kumpas kurdu.
Bazı oyuncular şimdiden başka takımlarla anlaşarak hem oyunculuk kariyerlerine hemde Adana Demirspor kulübüne ihanet etmişlerdir.
Anlaşıyorsanız bile sahaya çıktığınız zaman aldıgınız yada alacagınız o paranın hakkını sonuna kadar vermelisiniz.

TEKNİK DİREKTÖR ?
Futbolcuların içlerindeki sorunlar çözülmeden , sahada bütünlük sağlanmadan takımın başına Yılmaz Vural değil Jose Mourinho gelse değişen birşey olmaz.

YÖNETİM KURULU ?
Çorap değiştirir gibi hoca değiştiren yönetiminde bu başarısızlıkta üzerine düşen sorumluluğu almadıgını düşünüyorum.
O kadar kötü sonuca rağmen bir Allahın kulu istifa etmedi.
Osman Özköylü'yü gönderdikten 2 saat sonra ''BU TAKIMIN BAŞINI ALIP GİTMESİ LAZIMDI , OSMAN HOCA BUNU YAPAMADI'' diye açıklama yapan Başkan Sedat Sözlü başarısızlığın en başında gelen sorumlularındandır.
Biz başarısız olduk , görevimizi yerine getiremedik diyen bir adam çıkmadı hala.
Bu başarısızlıkta  asıl sorumlu olan kişiler sizlersiniz.
Adana Demirspor'u doğru düzgün yönetemediniz.
Amatörce yönettiniz.
Siyasetle yönettiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder